Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tárcsafékhez a betét hozzáérhe...

Tárcsafékhez a betét hozzáérhet kiengedett állapotban?

Figyelt kérdés

Van egy motorom, 2 dugattyús tárcsafék van rajta (50-es), most lett benne cserélve a fékbetét új szinteresre. Azt néztem, hogy kiengedett állapotban is hozzáér a tárcsához, ez normális? (Illetve az egyik oldalon van a dugattyú, a másik oldalt csak egy váll fogja a betétet, ez így okés? Nekem fura.)


Egyébként úgy állapítottam meg, hogy alkoholos filccel húztam egy csíkot a tárcsára, és átforgattam, több ponton, mindenhol ugyanannyira ér hozzá, de még nincs bekopva. (A tárcsa 2/3-ára ráfekszik, de középen nem ér hozzá a betét, csak, ha rendesen megmarkolom.)


2013. aug. 23. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve az egyik oldalon van a dugattyú, a másik oldalt csak egy váll fogja a betétet, ez így okés? Nekem fura"

Ez teljesen szokványos. A te motorodon ún. úszónyerges tárcsafék van, ezeknél csak a külső oldalon van munkahenger, a belsőn csak egy villa támasztja a fékbetétet. A munkahenger a túloldali betétet csúszócsapokon át húzza rá a tárcsára, ezen csapok tisztán tartása (ebben segít arájuk húzott gumiharmonika, ha nem szakadt) és kenése (nem zsírral, hőálló rézpasztával) az ilyen konstrukciók érzékeny pontja.

Egyébként tárcsaféknél a fékbetét és a tárcsa közti hézag minimális, pár tized mmm szokott lenni. Ennek oka az, hogy nincs visszahúzó rugó, csak a porvédő rugalmassága és a tárcsa játéka tolja vissza a fékbetéteket. Ha kicsit hozzáér itt-ott a tárcsához a betét, az nem gond, főleg új betét esetén. Ha fékezés után felold a fék, akkor jó, aztán majd bekopik.

2013. aug. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
igen általában hozzá szokott de minimálisan ezért attól nem kopik csak hangya fasznyit
2013. aug. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!