Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi kell a vontatáshoz? Vagy...

Mi kell a vontatáshoz? Vagy lehet egyáltalán? Többi lent!

Figyelt kérdés
Adott egy autó ami felújításon esett át, nincs rajta 2 éve műszaki emiatt. Biztosítás van rajta. El kellene juttatni a fényezőhöz. Mik a lehetőségek? Mi vontatni akarjuk igazából.
2013. aug. 23. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem vontatjátok? Amúgy egyszerűbb egy autómentőt bérelni. Jogosítvány hiányában ügyelni kell, hogy beleférjen a kettő (tehát össztömeg) 3500 kg-ba. Bár a rendőr nem fogja lemérni, de a forgalmiban benne van mindkettőnek a súlya.
2013. aug. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert most nem tudjuk lehet e egyáltalán, azért is kérdezem. Egy ismerősünk azt mondta nem lehet így vontatni.
2013. aug. 23. 19:53
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

én is úgy tudom, hogy műszaki ill. rendszám nélkül maximum szállítani (traileren, stb.) lehet egy járművet, kivéve, ha igényelsz útvonal engedélyt(kpm-től). én mikor vettem a kocsim, ideiglenesen ki volt vonva és nem volt rajta rendszám. haza kellett vinnem, másnap szerelőhöz, hogy átnézzük aztán műszakira. nem kérhettem útvonal engedélyt, mert a rendszám az okmányirodában volt és így nem tudták mire kiállítani, viszont a rendszámot nem kaphattam meg műszaki nélkül. mindegy. a lényeg valaki ment előttem én meg mentem utána és általában hajnalban vagy késő este vittem a kocsit.

bocs, hogy hosszú lett

2013. aug. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajna saját lábán nem tud menni, mert tank sincs, benne, meg csomó minden hiányzik még. Mindenképpen húzni kell, vagy nem is tudom. Kérdés az, hogy egy vontatott kocsit milyen sűrűn szeretnek megállítani a rendőrök, és ha igen mire büntethetnek?
2013. aug. 23. 20:17
 5/6 anonim ***** válasza:
ne húzd. nagyon megmázsálnak érte.Trailer jöhet szóba csak.
2013. aug. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érvényes műszaki nélkül nem vehet részt a forgalomban, tehát csak tréleren szállítható.
2013. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!