Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő alatt küldik meg a...

Mennyi idő alatt küldik meg a vezetési kartont (és az oktatónak v. az autósiskolának? )?

Figyelt kérdés

Július 11.-én kezdtem el a tanfolyamot a Biluxnál,augusztus 14.-én vizsgáztam,67 pontosra.(második alkalomra sikerült,az első alkalommal 64 pontom lett,sajnos).Most azt várom jelenleg,hogy megküldjék a vezetési kartonomat,aztán,hogy tudjak vezetni.Az oktatóval tegnap beszéltünk,azt mondta,hogy beszól a Biluxnak,hogy megküldték-e a kartont,és hogy majd szól.Hát nem szólt még.. aztán hagytuk.

Nem tudom,hogy ez hogy megy,vagy hogy mennyi idő alatt küldik ki,de akik 7.-én vizsgáztak,azok már vezetnek,ráadásul akkor enm volt munkaszüneti nap sem..most meg ez is itt volt..:SS


2013. aug. 23. 19:57
 1/6 anonim válasza:

Nekem Augusztus 5 . -én ( Hétfön) volt a kresz vizsgám. Sikeres lett megcsináltam hibátlanul. Augusztus 7. - én ( Szerdán) az az a vizsga után 2 napra ki szálitották az autos iskolának a kartonokat,ezeket a kartonokat még az oktatók az nap átvették.


De az én oktatomnak még voltak régebbi tanuloi/ vizsgázoi ezért öket tudta le hamarabb,és várnom kellet Aug 14. - ig. Akkor voltam elöször vezetni.


Azóta már 6 órát vezettem és még szükséges 24 órát a vizsga elött vezetni.


Szoval most a te helyzetedet nézve valami nem oké,több mint egy honapja vizsgáztál és azota semmi. Szerintem jól tennéd ha bemennél az autos iskolába és rájuk szolnál! Azért ha kifizettél annyi pénzt akkor már csak ide böföghetnének már egy idöponttal mert ez több a soknál.


Esetleg beszélj az oktatoval,és váltsd le, a kettö közül valamelyik kamuzik.

Vagy a suli,vagy az oktató. A karton biztosan megérkezett,csak kell rá indok hogy miért nem hivnak,ezért könnyü ezt kitalálni.


Én nem ott tanulok ahol te öszintén nem tudom hol van az a suli.

DEa igenis azért csak reklamáld meg a dolgot.


Remélem segithettem.

Sok sikert a továbbiakhoz :)

2013. aug. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi az infót.Hát azért ez még nem volt több,mint 1 hónapja xDD augusztus 14.-én lett a sikeres vizsga.Ennek az oktatónak amúgy ráadásul alig van tanulója..
2013. aug. 24. 16:22
 3/6 A kérdező kommentje:
Kiderült,hogy a kartonom már pénteken ott volt a biluxban,és b_sztak szólni.. na ennyit a rendszerről.Jövő héten akkor elvileg vezetek,ha hajlandóak hívni.
2013. aug. 25. 13:27
 4/6 anonim válasza:

Bocsi,elolvastam :)


Azt hittem Július 11 én voltál,össze kevertem a dátumokat.

Egyébként ugy tudom hogy max két hétig várakoztathatnak ugy hogy nem szolnak semmit.


Engem ha ugy vesszük 1 hétig várakoztattak de már akkor tudtam az idöpontot hogy mikor kezdhetek. Mert egy héttel az elsö órám elött hivott az oktató.


Ha meg be érkezett a karton és basztak szolni, az már csak a trehányságukon,lustásogásulon mult.


Az is elöfordulhat hogy benn volt a kartonod,de az oktató nem tudta még átvenni.


Ugyan is a vezetöi kartonba be van jegyezve :

A neved,születési hely és születés idö,a lakcimed,valamint a telefonszámod. Valamint még ebbe irja az oktatód hogy hány órát vezettél,mi megy jobban és mi megy rosszabul. Hogy tudja melyil feladatot gyakoroltassa veled. Van amely oktató ez melett az óra végén be irja hogy hány km et vezettél. ( Az én oktatóm irja a km -t is)


Szoval ha átvette a könyvet akkor szerintem hiv,ha csak közbe el nem megy nyaralni, vagy stb...


Esetleg ha sokáig nem hivnak,vagy idegbeteg az oktatód vagy valamiért nem csiped akkor átkérheted a kartonodat másik oktatohoz és annál vezethetsz tovább akinél szeretnél.

2013. aug. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma vette át,csütörtökön reggel hatra mehetek is vezetni..:)Nem tudom,hogy bevisz-e a tanpályára,vagy még ott a másik kisvárosban gyakoroltat-e.. de szerintem még ott egy kört megyünk,aztán már forgalom,és be a nagyvárosba..kb ezt így gondolom..de még szerintem ő irányít pár dolgot.Vagy szerinted hogy lesz? Mert átkell mennünk mindenképp a másik nagyvárosba(30 km),mert ott a tanpálya.
2013. aug. 27. 17:40
 6/6 anonim válasza:

Nem tudom ezt pontosan hogy mi lesz,az oktaton is függ hogy mennyire szereti a rutinpályán tanitani a tanulokat.


Én oktatom például a városba vitt elsö alkalommal,egy kevésbé forgalmas de hosszú útra, ott gyakoroltata az elindulást kanyarodást megfordulást megállás.


Második órán már mentem az autok közé föutvonalon vezettem 25 km et,meg közbe 2 körforgalmon is átkelett haladnom.


Viszont ha tisztában vagy a pedálokkal,és tudod hogy müködnek akkor valószinü mész a városba.


De ezt mint emlitettem nem tudni pontosan :)


Én ma voltam vezetni,szakadó esöben kicsit nehezebb!volt hogy nem láttam a felezö vonalat akkora esö volt felénk.


Egyébként ha levezetted az elsö órád légyszives ird meg mi történt meg hogy volt :)

2013. aug. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!