Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire lehet átalakítani...

Mennyire lehet átalakítani hivatalosan?

Figyelt kérdés
Egy ETZ 150-est szeretnék kicsit feltuningolni, és utána visszahelyeztetni forgalomba, (hobbi) és azt nem tudom hogy mennyire lehet átalakítani őket úgy hogy átmenjen eredetiség vizsgán és forgalmit is kaphasson. A tervekben az szerepel, hogy rakok rá egy rezót (de műszakira gyári dobbal akarom vinni) a kerekeket kicserélem 16-osra elöl és hátul is (sajnos az előző gazdája hátul lecserélte a gyári 16-ost 18-asra) de a vizsgán állítólag nem megy át ha elöl is 16-os kerék van. A vázat szeretném kicsit meghajlítani a nyereg alatt hogy kicsit felfelé álljon a segge, de nem annyira hogy ne lehessen pl második utast vinni. Erről nem tudom hogy engedélyezett e vagy nem. A hűtsó lengővilla részt pedig kicserélném egy 250 vagy 250-es villájára mert az masszívabb és a hengerem is pl 160-as 4 leömlős, de azt se tudom hogy mennyire engedik vagy figyelik egy eredet vizsgán vagy egy műszakin. Tervek közt szerepel még egy karbi csere is de az még nem tuti hogy ki lessz cserélve. Valaki tud ezekről valamit?

2013. aug. 23. 21:36
 1/1 allllli ***** válasza:

Olyan műszaki állomást kell keresni, ahol kicsit engedékenyebbek. Szerintem a 16-os első kerék nem észrevehető, nem is feltűnő egy hozzá nem értő számára.

A motor hátuljának kiemeléséhez nem tudom mit szólnak.

A hátsó lengővilla csere is szerintem jelentéktelen vizsga szempontjából. 250-esével csak biztonságosabb lesz.

Henger meg nem számít. Nincs, aki levenné a hengerfejet h megmérje az átmérőt. Külsőre ugyanaz. Valahol be se kell indítani. Karbi csere is müködőképes.

De mindenképp érdeklődj vizsgahelyeken ezek felől.

2013. okt. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!