Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Parkoló autó megnyomásánál...

Parkoló autó megnyomásánál milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Kezdő jogosítványom van, 2 napja egy parkoló autót véletlenül megnyomtam egy szűk utcában való megfordulás közben. Ennek a kocsinak nem lett baja, a vonóhorog nyomta meg. Megálltam, hogy vmi biztosító akármit ott hagyjak, de dudáltak mögöttem, hogy menjek már így idegességemben elhajtottam. Azóta gyötör ez és ráadásul iskola és áruház között volt, tehát biztos látta a kamera. Sajnos a kárt nem tudtam felmérni, mert egyszerűen nem volt időm, mert ott ideg bajoskodtak. Arra gondoltam, hogy bejelentem a rendőrségen az esetet, hogy ha jelenti vki akk. a biztosítóval intézzük el, de nagyon félek a büntetéstől, mert sajnos ilyesmire nincsen pénzem.


Hagyjuk a szenteskedő szöveget, nagyon nagyon bánt az eset! Azt szeretném, hogy a biztosítóval el legyen intézve, de mivel cserbenhagyás, ezért biztos büntetést kell fizetnem. :(



2013. aug. 24. 21:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%

Ha a károsult foglalkozik vele, rendőrt hív és a kocsidat beazonosítják a kamera felvételről akkor min 60e, max. 300e. Illetve szinte biztos, hogy elveszik a jogosítványodat.


Mindezt megelőzheted, hogyha - a rendőrség bevonása nélkül - meg tudod találni a károsultat és rendezed a kárt, akár betétlappal akár zsebből.


" de dudáltak mögöttem, hogy menjek már így idegességemben elhajtottam. "


Nem bántásként, de ez non szensz. Ha ilyeneket csinálsz lehet nem neked való a vezetés...

2013. aug. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt érdemes elolvasnod. Ha beletolattál egy autóban ott nem zárható ki, hogy történt személyi sérülés, ha nem szálltál ki megnézni, hogy ültek-e az autóban, volt-e mögötte pl. gyalogos akit megütött az autó...

2013. aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nah ne már, hogy elveszik a jogsim!


Személyi sérülés biztos nem történt, kisebb horpadásra gyanakszom.

2013. aug. 24. 22:00
 4/20 anonim ***** válasza:
Ha csak horpadás, akkor az max 30e Ft bírság. Az még nem cserbenhagyás. Akkor lenne az, ha személyi sérülés is történt volna.
2013. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A cserbenhagyás definíciója törvény szerint nem az, hogy történt személyi sérülés vagy sem. Hanem az, hogy MEGBIZONYOSODTÁL-e RÓLA, hogy nem történt!


Ha valaminek nekimész aztán kiszállás nélkül elhajtasz a helyszínről akkor nem bizonyosodtál meg róla!

Ha kiszálltál volna megnézni az autót, konstatálod, hogy összetörted és lelépsz akkor 30-60e-re számíthatnál. Így arra, hogy a rendőrségi előadó adott esetben szigorúan veszi-e. De a baleset után lelépőket nem szokták szeretni...

2013. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
Haverom is így járt.Neki asszem 60ezer volt a büntetés meg ugye elvették a jogsiját.
2013. aug. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
De ne hogy már ezért elvegyék a jogsim! Még lehet, hogy horpadás se volt, aki a hátsó ülésen ült az azt mondta, hogy csak 1 kis karc volt. Nekem lét kérdés a jogosítvány, 10 km-re van a legközelebbi busz megálló!
2013. aug. 25. 14:24
 8/20 anonim ***** válasza:
57%

Őszintén?

Ha bármilyen szituációban HIBÁZOL és összetörsz egy autót akkor én nem venném el a jogosítványodat. De azért, hogy összetörsz egy autót és van pofád után elhúzni rögtön elvenném örökre.


Te mit éreznél, hogy ha reggel kimennél és le lenne zúza az autód? Akinek egy 30 milliós autója van azt mondaná, hogy mit izgulsz, van benne 2-300e ft kár, ő többet költ egy új öltönyre, nehogy már ezért megálljon neked betétlapot hagyni...

2013. aug. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Kérdező,ezt majd beszéld meg a rendőrséggel.Valószínűleg hidegen hagyja őket a 10km-ed.
2013. aug. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Akk. akár öngyilkos is lehetek, mert itt autó nélkül sehova nem lehet menni, biciklivel meg nem fogok járni szakadó esőbe meg hóba. Könnyű pofázni a panel parizereknek akiknek az utca sarkon van az iskola meg a bolt. Mi az, hogy hidegen hagyja őket? A tulajnak megadom a biztosító adatait és megkérem rá, hogy vonja vissza a feljelentést. Ha lezsírozzuk peren kívül semmit nem tesz a rendőrség. Jobb dolguk is akad ennél!
2013. aug. 25. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!