Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek hogy érné meg jobban?

Szerintetek hogy érné meg jobban?

Figyelt kérdés
Idáig jól elvoltam tömegközlekedéssel, olcsó meg minden, de mostanában olyan helyekre kell járnom ahová nem vagy nagyon ritkán megy járat, ezért kéne egy jármű. Autó vagy Motor? és azon belül melyiket olcsóbb fenntartani? Tudnátok nekem tanácsot adni?

2013. aug. 25. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
motor egyértelműen olcsóbb, de azt télen nem tudod használni.
2013. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ja igen azzal is számolnom kell :(
2013. aug. 25. 12:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy kis motor olcsóbb, egy nagy drágább az autónál (sokkal gyorsabban kopnak a sokkal drágább alkatrészek, pl. gumi), de ha csak közlekedni kell, akkor gondolom, kicsit vennél.

De az autó tűnik jobb választásnak, ahogy írták, az télen is végig használható (motornál attól függ, milyen a tél, meg persze milyen kemény vagy, de kell hozzá minimum fűthető kesztyű, igaz, az egy csípős őszi hajnalon is elkél), több embert vihetsz vele, cuccokat hozhatsz-vihetsz, nem kell beöltözni... Motor csak akkor éri meg, ha kifejezetten motorozni akarsz, esetleg ha csak valami olcsó apróságra telik, autóra nem.

A fenntartási költség persze kismillió dologtól függ, én egy hazánkban gyakori megbízható kisautót ajánlok, arra a biztosítás és adó se sok, szépen elvisz oda, ahova menni akarsz, könnyen és viszonylag olcsón van alkatrész...

2013. aug. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Dörmögő ***** válasza:
Talán az lenne az igazi ha lenne mindkettő. Télen és rosz időben a kocsi a használhatóbb, jó időben viszont a motor gazdaságosabb.
2013. aug. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Autót sem feltétlen használnád télen. Aki olyan helyen lakik, az ki sem tud állni a négykerekűvel az udvarból decembertől márciusig, ha csak nem olvadt el a hó, de hát akkor meg motorozni is lehet. Kerékpáros sem olyan ritka látvány már manapság a téli hónapokban. Szóval oké, hogy az ember nem feltétlen indulna el 30 centi hóban motorral, de ha ismered a géped korlátait és van rutinod, normális (meleg) be-nem-ázós felszereléssel meg erre alkalmas gumikkal nem hiszem, hogy veszélyesebb lenne, mint egy kisautóval. Jégen úgyis csúszik mindekttő, oda józan ész kell, nem kettővel több kerék. Oké, fűtés nincsen, de ha nem napi szintű használatra keresel járművet, szerintem egyszer-kétszer kibírható. Autónál a méret és az esetleges összkerékhajtás jelenthet hatalmas pluszt. De ha egyedül az okoz gondot, hogy mindkettő tetszene és kompromisszumot keresel, akkor quad.

Amúgy még amire figyelni érdemes, az az, hogy minden járművet fel kell készíteni a téli közlekedésre, tehát autó sem megy el alapértelmezetten a rossz időben, téli-gumi, hólánc, téli motorolaj, stb. beszerzése ott is több, mint ajánlott. Továbbá kiemelt fontosságú még a jármű védelme, egy kemény tél után autón és motoron is egyaránt megjelenthet a rozsda, ami ugye nem túl jó dolog.

2013. aug. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5: Nem tudom, Te hol élsz, én a Bakonyban, s meg kell mondanom, a tél nem arról szól, hogy folyton hó van. Az elmúlt tél különösen havas volt, ráadásul mi hegyen lakunk, a falunktól jó messze, merő jóindulatból küldött a polgármentes 2 alkalommal traktort, hogy nagyjából kotorja el a havat (de a mi telkünkig még az se ért el).

A párom autóval járt, legfeljebb nem pakolt a háznál egész télen. Motorral is próbálkozott, de fene tudja, jégen mindig esik és elgörbül a kormány, járhat hetekig úgy (a szerelőnk messze van és rá is kell érni hozzá), nem szórakoztató. Igenis baromi jól jön a 2 plusz kerék. Lehet, hogy Te profi vagy és megoldod, de nem mindenki akar hóban-jégen táncolni motorral.

Az előző télen nem volt autó, de 1-2 hetet kivéve valamirevaló hó sem, inkább ez szokott lenni télen.

Aki civilizáltabb helyen lakik, annak még kisebb gond a hó, takarított úton nincs gond, amíg nem fagy le.

2013. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én mátrai vagyok és olyan völgyben lakunk, ahol nem tudunk hóban autóval kimenni, épp ezért írtam, hogy nem biztos, hogy autóval is tudna valaki rossz időben járkálni (amit amúgy a te példád is igazol). Olyankor teljesen mindegy, hogy motorod van, vagy autód, se ki, se be, tehát ilyen alkalmakról saját kétkerkű tapasztalataim nincsennek. Viszont ha szétnézel Bp.-n a motoros futárnak télen is van munkája, de tőlünk északabbra (Svédország, Finnország) is sokan akadnak, akit nem tántorít el a jég és hó a motorozástól. Hosszú túrákra persze nem tudsz menni, de arra, hogy eljárkálj alkalomadtán 20-30 kilométereket a kellő elővigyázatossággal tökéletesen alkalmas. Ugyan nem szabályos, de a szöges gumi a legjobb megoldás a csúszkálás problémájára - annyira nem is drága (legalábbis motorra), amikor meg tényleg szükség van rá, a sünök úgysem állnak az út szélén, hogy ellenőrizzenek. A terepgumi is sokat segíthet, de szintén nem nézik jó szemmel. De motorra is ugyanúgy van hólánc és néhány méretben még téligumi is. Ez már 4 megoldás a jégen táncolás ellen, de a legtöbbet a józan emberi ész segíthet. Persze mégegyszer írom, hogy ez nem saját tapasztalat, de akadnak páran az ismerettségi körömben, akik télen sem teszik le a motort és köszönik szépen, élnek és virulnak.
2013. aug. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: Ez egy pici hegy, viszont elég impozáns hófúvásokkal, múlt télen combig ért a hó egyes helyeken elég sokáig. Viszont ennyire havas tél ritkán van, az előző télen még motorral sem volt gond, a már említett 1-2 havas hetet kivéve.

A szöges gumi és a hólánc motorra elég drasztikus és drága lépésnek tűnik, kinek éri az meg? Aki bulinak fogja fel a havas-jeges utat, nem praktikus. Tudom, hogy van, aki motorozik télen, de ez elég kevés ember. A többség ugye 15 fok alatt élből nem, a párom már az igen elszántak közé tartozik, hogy -7 fokban is motorra ül (szigorúan száraz időben, vigyázva, hogy 5km múlva se fusson bele lefagyott ködbe), tipikusan hülyének szokták nézni és közölni, hogy pár évtized múlva majd nem tud járni. Nehéz megfelelni másoknak, ha motorozik az ember, tökjó, hogy eszünkbe se jut. Mindenki tegye, ami neki tetszik, de a kérdező, aki praktikus okokból keres valami járművet nem drágán, valószínűleg nem az a fajta, aki szöges gumikkal akar teperni a hóban. Mert az ritka állatfajta. Pedig biztos buli :)

Nyilván van, ahol sokkal több a hóban is motorozó ember, mert olyan az éghajlat. Ott vannak pl. az alaszkai motorosok... :D

2013. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!