Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy két ütemű motorban mennyi...

Egy két ütemű motorban mennyi lehet a hajtórudnak a holtjátéka oldal írányba?

Figyelt kérdés

Most szedtem szét az aprilia rx 50 motoromat. Dugyattyút kell cserélnem benne mert már nem ment rendesen a gép. Egy ideig csak lassú volt majd meg is állt. miután kihül ujra elindult de kopogó hangot adott ki. (Ut közben kifogyott az olaj) Elég ha csak duhattyút cserélem ki nem?

Tanácsokat is nagyon szívesen elfogadok :D



2013. aug. 30. 00:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Dugattyú, gyűrű, csapszeg és add el! Ilyenkor szokott egy motor átmenni bosszantó pénznyelővé, hidd el ez csak a kezdet!
2013. aug. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A hajtórúd csapágya oldalirányban mozoghat több mm-t is, nem ott kopik, hanem sugár irányban. Ha a hajtórudat fel-le mozgatod, akkor ha már 0.5mm-nél nagyobb játékot észlelsz, kopott a csapágy. Dugattyút hiába cserélsz, meg kell mérni a hengert is, mert ha nem körkörösen kopott hanem oválisan, akkor nem ér semmit az új dugó. Ilyenkor már érdemesebb blokkot cserélni, olcsóbb, egyszerűbb. Egy Simson blokkot könnyű, olcsó felújítani ha kopott, de ezeket a modern robogókat már nem éri meg.
2013. aug. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az rx 50 az enduro szerintem.

Amúgy a simsonomnak is mozgott oldalra kb fél centit és úgy is vígan mentem vele mindenhova, egyszer sem állt meg.

2013. aug. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!