Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf III 1.9 SDI komplett...

VW Golf III 1.9 SDI komplett motort, váltó nélkül lecserélhetem-e 1.9 TDI-re anélkül, hogy belémkötnének a vizsgáztatáskor?

Figyelt kérdés
Megosztott véleményeket olvasok erről a témáról a gugliban. Azt hallottam, hogy azt a típusú motort rakhatom bele csak, amivel gyárilag csinálták. De ha tropára megy a szívó és nem találok más szívó motort bele, akkor egy ugyanilyen típusú III-as golfból kivehetem-e a TDI-t és rakhatom bele az enyémbe, vagy nem?

2013. szept. 2. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Hivatalosan csak összeépítési engedéllyel teheted meg. Kellenek a beépítendő motor papírjai is, hogy a forgalmiban át tudják írni a számot!


Azonos típusú motort viszont simán átcserélhetsz, és könnyű lepapírozni is.


Igen, be kell írni a forgalmiba is, mert vizsgán elbukik.

Nem, nem csak motorkódja, de száma is van a blokknak...

:D

2013. szept. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Welcome to Hungarisztán!
2013. szept. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a célom, hogy TDI motort tegyek a szívó helyére. Tehát ezt csak akkor tehetem meg ha beépítési engedélyt kérvényezek? ÉS ahhoz kellenek a TDI motor papírjai? De ha ez csak egy simán bontóból hozott motor, hogy lesz papírja? Lehet hülye vagyok és hülye a kérdésem is, csak nem vagyok még tisztában ezzel.
2013. szept. 2. 17:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Engedélyeztetni kell. A gk. teljesítménye is megnövekszik, így az új biztosítás is több lesz.
2013. szept. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!