Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most komolyan, ilyen és ehhez...

Most komolyan, ilyen és ehhez hasonlókat ki vesz? (képek, linkek meg minden)

Figyelt kérdés

[link]


Kezdve ezzel a Nissan Go-val.. 1 millió 400 ezer. Kívül belül egy rakás sz*, hogy néz már ki. Ki az aki ennyit kiad érte? Inkább használtan valami Opel, Toyota, Honda, VW, Skoda vagy akármi, mint ez.


Meg akkor ez a másik fele:


[link]


Komolyan, 1 millió 800 ezer az pl. konkrétan egy 1.8 turbo Passat. Tök jól felszerelve meg minden. Mégis kik veszik ezeket meg újonnan, meg miért? Hiába új, sztem baromi gáz ha valaki ennyit kiad ezekért, mintsem h venne használtan egy ezerszer jobb autót. Mégis miért vesznek újonnan az emberek ilyeneket? Vagy ennyiért ilyet???


Hisz biztos veszik sokan, ha nem áll meg gyártás és nem mennek csődbe.



2013. szept. 5. 00:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%

A napokban égett ki menet közben egy nőnek a fél éves használt autója. Na ezért nem vesznek sokan használt autót, nem értenek hozzá, minek kockáztassanak.

Hiába vonható felelősségre az eladó, ha benne égsz a kocsiban.

2013. szept. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Mármint nem fél éves volt az autó, hanem fél éve vásárolta használtan, mielőtt kiégett.
2013. szept. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát, én használtan vettem 1 millió 700 ezezért 3 éve egy autót, kellett rá pár százezret költeni és azóta baromi megbízható autó, soha semmi baja nincs. Eszembe nem jutott volna venni ennyiért egy ilyen vackot. Tök kultúrált, jól felszerelt, kényelmes autóm van.
2013. szept. 5. 01:14
 4/15 anonim ***** válasza:
32%

pajti,

rengetegen vagyunk akik sosem vennénk,sosem veszünk használt dolgokat,

-se használt autót,se használt ruhát, se használt bútort ,meg semmit sem,ami nem új,

-de te ettől még nyugodtan járkálhatsz a más levetett ócska cuccában,ha van hozzá gusztusod ,olyan autóba ülni,amibe már mások is belefingtak,

2013. szept. 5. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Én sem vennék új autót.


Szerintem pont azzal van a baj hogy a legtöbb ember csakis újat akar mindenből, és pont ez élteti ezt a nyomorult fogyasztói társadalmat.

Ruhát is lehet venni használtan. Kit érdekel hogy hordta valaki pár évig? Attól még lehet megkímélt és hibátlan. Ugyan ez érvényes az autóra.

Persze ott azért a használat miatt van kopás, akármennyire is vigyáznak rá. Emiatt szinte sosem lesz olyan mint egy új autó. És talán pont emiatt nem vesznek sokan használt autót, mert hogy az majd el fog romlani úgyis.


A helyzet pedig csak az, hogy azért nem mernek venni használt autót sokan, mert nem értenek hozzá, nem tudják felmérni hogy milyen állapotú az autó, vagy ha eleve olyat vettek amivel sok munka lenne, azt saját kezűleg nem tudja megoldani rajt, a szerelő pedig drága mulatság.


Summa summarum: furcsa dolog ez a fogyasztói társadalom. Jó, mert fejlődésben tartja a világot, de nagyon rossz mert rengeteg hulladék keletkezik. Továbbá véges készletei vannak a földnek, tehát a végtelenségig nem mehet a növekedés. Én ezért nem vagyok a pártolója az állandóan mindenből újat dolognak.

2013. szept. 5. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Az új autó gyártás/vásárlás egyik hátulütője a hulladékhasznosítás és a környezetvédelem. Ha mindenki 3 évente lecserélné az autóját, és senki nem venné meg a régit, 1 év múlva nem férnénk el a levetett autóktól, halomba állnának, újrahasznosítani az alkatrészeket pedig ilyen mennyiségben nem lennénk képesek. Ráadásul nem is tudunk mindent újrahasznosítani, a nem szétbontható részek hulladékok maradnak. A legjobb újrahasznosítási módszer az, hogy a régit is tovább használjuk, amíg az gazdaságosan üzemben tartható. nekem van egy 22 éves Mazda 626-om, 5 éve használom, 450e km van benne, de olajon fékbetéten kívül még semmit nem cseréltem. Bezzeg a szomszédom 1 éves Peugeot-ja folyton szervízben van, 0 fok alatt pedig sosem indul. Tudom, sok új autó nem szervízigényes, de míg az enyémben otthon is tudok olajat cserélni, addig egy új autóban már nem biztos hogy mernék, viszem a szervízbe, ahol aztán több 10e Ft-ért elvégzik a szükséges dolgokat, amikről fogalmam sincs hogy jogos e vagy sem. Akkor meg minek vennék új autót? Persze ugyan ez a helyzet más használati tárggyal is. A fogyasztói társadalom fenntartása az érdeke minden gyártónak, mert nekik abból van pénz. Ezért sulykolják beléd hogy vegyél újat, cseréld le, mert az sokkal jobb. Akik hasonlóan gondolkodnak mint én, azok a fogyasztói társadalom és a sorozatgyártással foglalkozó gyárak ellenségei.
2013. szept. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%

1-esnek "Hiába vonható felelősségre az eladó, ha benne égsz a kocsiban.""


Hogy vonná már felelősségre ha már egy fél éve megvolt a nőnek??Az már az ő dolga volt hogy megjavítsa nem??nehogy már vesznek tőlem egy használt autót oszt 2-3 hónap múlva reklamáljon nekem hogy nem jó amikor valamit ő elb*szott

2013. szept. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#7-es: Csakhogy az az autó már eleve rossz volt mikor eladták (igen ilyenkor jogos a panasz és a terméket vissza kell vásárolnia (!), mivel egy szerződést úgy írnak meg, hogy minden ismert hibáról tájékoztatnak, és azt nem mondhatja, hogy ezt nem ismerte, mert eladás elött neki is fel kell mérni a gépjárművet), csak a kedves nepper bácsi nem árulta el (hazudott). Mint később kiderült az órája is jócskán vissza volt tekerve... /de lehet, hogy előtte már össze is törték (párszor)/
2013. szept. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a megosztottság már népbetegség.

Ilyen autómárka vs olyan autómárka, új vs használt, stb.

Aki új autóra vágyik, az vegyen új autót, aki meg használtra, az meg vegyen azt. Kit érdekel a másik? Miért kell a másik emberre ráerőltetni a mi elképzeléseinket? Aztán csak mennek a szinte vérre menő viták oldalakon keresztül.

Én meg tudom érteni mindkét nézőpontot. Aki új autót szeretne venni, de csak 2 milliója van rá, az olyat vesz ami a kérdésben is van, aki meg jobban felszerelt nagyobb kategóriát akar, az olyat. Nem kell megideologizálni ezeket a döntéseket a szokásos közhelyekkel.

Tény, hogy kevés új autót vásárolnak az emberek (annak írom, akihez nem jutottak volna még el a hírek az utóbbi 4 évben), a válsággal küzdenek az autógyártók, mert még a gazdagabb országokban is több használt autót vesznek (vagy megtartják a régit, amíg lehet), mint újat. Ez van. Ez nem a rongyrázásról, kivagyiságról szól, hanem arról, hogy kevesebb pénzük van az embereknek, vagy legalábbis kisebb a hajlandóság a nagyobb összegű hitelek felvételére (a sok bedőlt hiteles kárán tanultak az emberek) és van, hogy kp-ra a kinézett típusból csak használtat tud venni valaki, vagy egy fapados újat.

2013. szept. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Rtrtr-nek


ja azért így már másabb a helyzet én azt hittem ez úgy volt hogy akitől megvette úgy adta át hogy semmi baj nem volt vele

2013. szept. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!