Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Busz szabálytalan előzése....

Busz szabálytalan előzése. Mennyibe fájhat?

Figyelt kérdés
Nem rég fordultam be egy védett útra ahol épp jelezte egy busz, hogy indul a buszmegállóból, én megpróbáltam még mellette elmenni, sikertelenül. Pechemre látta ezt 5 trafipaxos rendőr. Mekkora büntetésre számíthatok és mikor érkezik meg?

2013. szept. 6. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem fognak megbüntetni. Helyszínen kaptál volna csekket, ha a rendőrök utánadmennek. Így viszont nem fognak csekket küldeni, mivel nincs bizonyíték a szabálytalanságodra, a trafipax legalábbis nem fényképezhetett le, mert az sebességmérésre alkalmas eszköz. Hacsak nem mentél túl gyorsan előzéskor. Egyébként közterületes kamera ha felvesz, talán akkor küldhetnének csekket, de ebben nem vagyok egészen biztos.
2013. szept. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Civil ruhás rendőrök vtak, onnan tudom, hogy láttam az egyiknél rádiót. Nem mentem gyorsan, épp egy emelkedőről fordultam ki, asszem 2-be vtam. Sebességmérésre alkalmas csak? Tehát a szabálytalanságokat nem fényképezi?
2013. szept. 6. 13:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudják az egyes típusokkal pl. fáma3 figyelni a szabálytalankodókat is HA azt figyelik. De mindegyik sebességmérő nem képes rá pl. az SCS103-as (fekete, sárga csíkkal) az nem tud videófelvételt készíteni. Nyugi, valószínűleg csak sima sebességmérés volt. Max a rendőrautóban lehet kamera (R-tanú), vagy buszsáv figyelő kamerán tudnak utánad keresni...


Nem hiszem hogy kapsz büntetést, de ha valami véletlen folytán mégis, akkor az 2-3 héten belül kiderül.

2013. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sima sárga 3 lábú volt és ott nincsen busz sáv. Am. én sem hiszem, hogy azért lettek vna ott, nem ebből van a bevétel.
2013. szept. 6. 13:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Sárga háromlábú, ráadásul civilek? Nem földmérőket láttál? ( [link]
2013. szept. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocis ezek a jó linkek:


[link]


[link]


Ha valami hasonlót láttál, akkor azok lehet nem is traffipaxosok voltak, hanem csak sima mezei földmérők... Rémeket látsz. :)

2013. szept. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Minek lennének földmérők Szeged egyik legforgalmasabb útján?
2013. szept. 6. 17:25
 8/9 Napkiraly ***** válasza:
nem lesz semmi, én is csináltam már ilyet (természetesen már elévült)
2013. szept. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kitudja minek... De sárga tripod állványról nem szotkak mérni... Szürke állványról szoktak, aminek zöldek a lábai... De az se jellemző, inkább anyósülés fejtámlájáról mérnek mostanában. Szerintem tuti, hogy földmérők voltak. Ez magyarázat lehe ta civil ruhára és a rádióra is. Nézzd, civil ruhában nem mérhetnek... Max civil kocsiból, de rendőr ruha akkor is kell hogy legyen rajtuk...
2013. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!