Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51b-m fel lett fúrva...

Simson s51b-m fel lett fúrva 62cm2 és a fúvókák nem lettek kicserélve?

Figyelt kérdés
Ha kicserélném akkor mekkorára és attól jobban fog menni a motor? 16n3 karbim van ?

2013. szept. 6. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

nem fog jobban menni, de ha ilyet kérdezel alapból nem is érted hogy működik az égés folyamata...

egyszerű példával:

áll a henger űrtartalma mondjuk 100 részből, ahhoz hogy ideális legyen a működés, 50 rész benzin, és 50 rész levegő kell, hiába tolsz te be 60 rész benzint, és 40 rész levegőt, az eredménye csak az lesz, hogy kiköp a kipufogón 20 rész benzint, és csak 80%-on fog teljesíteni a gép, sőt esetleg még fullad is tőle, és akkor lehörög...

még egyszerűbben:

1 pasi pélója, egyszerre csak 1 nő csúnyájába fér be, nem tud két felé szakadni, ugyanígy egységnyi levegő sem tud oxidálni kétszer annyi benzint, attól, hogy több van a közelben...

2013. szept. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jah értem de azért gondoltam mert pl az 50 cm3 -be azok a fúvókák 25 cm3 levegőt és 25 cm3 benzint juttat be de de az enyémbe pl 31 cm2 levegő és 31 cm3 benzint kellene juttatnia be vagy az 50 cm2 is fúvókák is be tudják juttatni azt a mennyiséget mert azért gondoltam hogy nem mert padlógáznál fulladozik a gép .
2013. szept. 8. 11:02
 3/5 A kérdező kommentje:
mert akkor nemcsak azt a fúvókát cserélném ki ami a benzint juttatja be hanem ami a levegőt is
2013. szept. 8. 11:04
 4/5 anonim ***** válasza:
nem a henger térfogata szabályozza a keverék arányát hanem a karburátor... akkor kéne nagyobb fúvóka, ha a karbi átmérőjét növelnéd meg, mivel ha nagyobb a torok átmérő, de a fúvóka átmérője változatlan maradna, akkor elszegényedne a keverék... beállítással van gond ha fullad, nézd meg a gyertyaképet, ha fehéres a gyertya akkor szegény a keverék, ha nagyon sötét akkor túl dús, de a gyári fúvóka biztos, hogy jó a gyári karbihoz, nekem a 70-es 4 felömlős teljesen gyári karbival, kipuval, légszűrővel ment...
2013. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Barna színű a gyertyám és a 4 felömlős menyit segít km/h ban?
2013. szept. 10. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!