Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra h 1.7 101 lovas cdti...

Zsolman kérdése:

Astra h 1.7 101 lovas cdti nél mennyi az optimális, még nem káros teljesitménynövelés?

Figyelt kérdés

2013. szept. 7. 15:18
 1/5 schocko ***** válasza:
Semennyi.
2013. szept. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bővebben esetleg?semennyit nem érdemes?
2013. szept. 7. 15:32
 3/5 schocko ***** válasza:
Pár ezer mérnök ügyködött azon a motoron amíg megszületett, nem véletlenül lett olyan erős amilyen, ha erősebb kell, akkor másik autót vegyél...különben megszokja úgyis az ember, s idővel a jóval erősebbet is kevésnek érezné...
2013. szept. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is egy 100 pacis autóm van, mondjuk az benzines. Mindennapi használatra bőven elég. Ha többet szeretnék inkább vennék egy nagyobb motorral felszerelt autót. A beleölt pénz mennyisége nem lenne egyenesen arányos a teljesítménynövekedéssel, viszont a motor élettartamának csökkenésével biztos!
2013. szept. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg ugyan ez a blokk van a 110 és a 125 lóerős változatban is. A körítés meg az elektronika más csak. Általában azt szokták mondani, hogy 20% körül belefér. Tehát 120 lóerő környékén nem vállalsz még nagy kockázatot szerintem a hosszútávú üzembiztosság terén.

Nyomatékban a mostani 240Nm helyett 320Nm az amit még üzemszerűen elbír a váltó, féltengely, kuplung, stb...


Egyébként nekem is ugyan az a Z17DTH motor van a H Astrámban. Nekem bővel elég így gyári állapotában is. Leginkább autópályán hosszú távokat ingázok vele, ott meg csak tartania kell a 130-140 tempót. Arra bőven elég, nem akarok senkivel versenyezni, vagy gyorsulási versenyen indulni.

2015. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!