Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bravo 1.4 hidegen nem indul...

Zozoka769 kérdése:

Bravo 1.4 hidegen nem indul öninditóval, öninditó fellett ujitva, Deha betoljuk, meg beindul. , közben a riasztó is szórakozik, igaz az nem a gyári hanem 2éve rakattam belelehetséges, hogy a riasztó miatt nem indul?

Figyelt kérdés
Deha betoljuk beindul.
2013. szept. 14. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Én kipróbálnék egy másik (lehetőleg új) akksit, vagy éjszakára feltenném töltőre, aztán ha így reggel pöccre indul, akkor mindenképp akksi csere. Bár rá is mérhetsz reggel egy feszültségmérővel: megméred indítás előtt, aztán méred miközben indítani próbálsz.


A legtöbb riasztó újrainduláskor élesedik, ha az akksid kapacitása lecsökken, akkor indításkor leesik a feszültsége de amikor elengeded a kulcsot visszaáll és a risztó élesedik.


Szerintem így függhet össze a két dolog.

2013. szept. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. De az aksi jó. De igysem akar inditani.ha meg betolom akkor indul.Öninditó teker az autó nem indul.
2013. szept. 14. 15:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Meg kellene mérni azért az akku feszültségét hogy terheléskor mégis hány voltra esik vissza!! Mert lehet hogy teker az indító,de az elektronika meg letilt 10V alatt.

Szerintem csak kellene hinni ha már 3x mondják hogy mérj.

Villszer(Brava 1.6B tulaj)

2013. szept. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb,gondom,hogy csak hidegen csinálja,meleg motornál egy pöccre indul.
2013. szept. 14. 20:25
 5/8 anonim ***** válasza:
A hideg aksi kevesebb áramot ad le, főként ez télen szokott jelentkezni, a motor is nehezebben fordul át hidegen mivel az olaj is dermedtebb. Keríts 1 kéziműszert, mérd meg az akkut indítás előtt,közben,majd ha jár a motor akkor is. Legalább a töltést is ellenőrizted.
2013. szept. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A cellazárlatos akksinak felgyorsul az önkisülése. Éjszaka alámerül, de nappal sűrűbb használatnál nincs ideje alámerülni. A régi Ladás időkben volt már ilyen gondom...


Még egy dolog előfordulhat, és az a kopott önindító persely.

2013. szept. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat,sokat segitettek most az aksi töltőn van aztán reggel majd meglátjuk milessz.Mégegyszer köszönöm.
2013. szept. 14. 20:53
 8/8 A kérdező kommentje:
Űdv nindenkinek kipróbáltam uj aksival és igysem indult,csak betolásra.Lehet,hogy az öninditót nem jól csinálták meg.MERT VANOLYANKOR NEMIS TEKER.
2013. szept. 15. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!