Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daewoo Matiz injektor légtelen...

Daewoo Matiz injektor légtelenítés? (többi lent, sürgős! )

Figyelt kérdés
Daewoo Matizban folyt a víz a szívónál,le szedtem a szívót és ott van egy tömítés,az volt el szakadva,kicseréltem a tömítést,összeraktam,szépen vissza mindent viszont nem akar beindulni mivel tele van levegővel a befecskendező rendszer,hogy lehetne légteleníteni ? Próbáltam motor indító spray-el de azzal sem indul,valaki tudna segíteni ? Daewoo Matiz,800 köbcentis benzines,injektoros (azt hiszem MPI-Multi Point Injector) Fontos lenne aki segít annak megy a zöld kéz!

2013. szept. 14. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:

1) Milyen "szívóról" beszélsz, amiből folyt a víz?

2) Miféle injektorról beszélsz te?

3) A hidegindító sprayt felejtsd el, neked különösen nem ajánlott a használata.

2013. szept. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szívócsonkra gondolok,tehát ahol megy be a levegő a hengerekbe azt vettem le mivel nem lehetett hozzáférni és a szívócsonk ahol megy be a hengerbe ott van egy tömítés,azt cseréltem ki mivel a vizet is keringeti,én se tudom hogy mi a lényege,viszont az érdekelne hogy valahogy légteleníteni lehet vagy van más megoldás ?
2013. szept. 14. 15:30
 3/7 Napkiraly ***** válasza:
ticot légtelenítettem már, ott is a szívócsonknál megy a víz. Mondjuk ez a hűtőrendszer légtelenítését jelenti. Tulajdonképp ott annyi, hogy beindítom, leállítom, utántöltöm a vizet,amíg fogyasztja. Az injektor légtelenítését azért nem értem, mert az elvileg a benzinpumpa túlnyomását használja.
2013. szept. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Holnap megpróbálok még valamit,ha működik akkor meg mondom mi a megoldás.
2013. szept. 14. 22:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldani,12 Voltot raktam oda ahol van az injektor,mivel villanyra megy,így kinyitott az injektor majd beindítottam,mivel az injektorba nem volt üzemanyag és nem nyitott ki,de már megoldódott.
2013. szept. 15. 17:33
 6/7 Napkiraly ***** válasza:

érdekes,sejtettem hogy ilyet tervezel,

A Matiz érdekes szerkezet. Elődjével,a ticoval a motorblokkon kívül szinte semmiben sem azonos.

Mivel van a családban,jól ismerem, szereltem, jártam is vele, és az a meglátásom,hogy mivel az uniós előírások a szabályozott kibocsátást írták elő,így a ticot a daewoonak sürgősen modernizálnia kellett. Ami érdemi modernizálás az az injektor a motorvezérlő elektronikával, ami eléggé kuszára sikerült:

1. sárga kibocsátásszabályozás lámpa felvillant (9000 km). Az autó elment hibadiagnosztikára, lambdaszonda hiba. Hibakód törölve,azóta is azzal a lambdaszondával jár

2. rádiót építettem bele. Véletlen kinyomtam a rádió biztosítékát. Arrébb kellett volna állni vele, próbáltam indítani,de semmi. A rádió biztosítékot kicseréltem a táblán, és az autó elindult.

2013. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem,hát tényleg nagyon érdekes autó,a motorban az elrendezést meg nem is említem,fél motort szét kell szedni hogy le tudd venni a szívócsonkot vagy ki tudd venni az injektort,amúgy ismerős hozta hogy nézzem meg mert folyik a víz,szóval nem az enyém,de már jó lett. :)
2013. szept. 15. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!