Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s50 n be bele lehet...

Simson s50 n be bele lehet tenni a 4. et? és tilisztoros gyújtással jobban fog menni?

Figyelt kérdés
szét ment a 2 sonka közt a tűgörgő és most akarom fel újítani 70 henger amal karbi tilisztoros gyújtás stbstb és arra lennék kiváncsi hogy 70ccm nek nem lesz kevés a 3 sebesség vagy kell neki a 4 és hogy bele lehet e tenni a 4.et mert sokan azt mondják hogy s 50 n be nem lehet bele tenni csak s51 be ...!
2013. szept. 15. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet a 4.-et bele tenni. Milyen a tilisztolos gyújtás? :D Azt tudd, hogy ha rendőr beküld hengert méretni, akkor kegyetlenül meg fognak vágni.
2013. szept. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
simson tilisztor :P azta a sok parás ember :)) miért kana el nyomaték gyertya nincs náluk nyomaték pad se minta németek nél hengerbe nincs bele írva hogy 70 ccm szóval hol van itt a bukta ? :)de nem lesz neki sok a 3 sebességnek a 70 ccm vagy csak 60 is elég neki ?
2013. szept. 15. 11:03
 3/7 A kérdező kommentje:
akkor meg gyorsan vissza pakolok mindent ismerősöm küldték már be 20 perc és vissza van téve a régi cucc van olyan dugom hengerem ami használhatattlan huzamos ideig de szebb napokra még jó :P
2013. szept. 15. 11:05
 4/7 A kérdező kommentje:
erre a tilisztorra gondoltam :P [link]
2013. szept. 15. 11:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Én tuti nem költenék ennyit a simsonra. A tiRisztoros gyújtás helyből 25k huf (gyújtás alap + lendkerék), plusz a többi, amit meg akarsz rajta csinálni. Ez alsó hangon 40-45k huf, de inkább több, ha sokáig nem akarod szerelni.


Ha minden igaz, akkor a tiRisztoros gyújtáshoz új trafó és akkumulátor kell, ami megint 15-20k huf. Én a helyedben várnék még egy kicsit, és egy MZ-t vennék.


Teljesen értelmetlen, amit csinálsz. A tiRisztoros gyújtással alig lesz erősebb a motor, illetve a fogyasztás csökken egy keveset, mert ugye erősebb szikrát ad, mint a megszakítós. A henger térfogatról meg annyit, hogy ha felfúrod 70 ccm-re, akkor lesz 1 LE-d nagyjából. Ez annyira lesz elég, hogy picit gyorsabban fogod elérni az 50-t, és többet fog fogyasztani. Tartósan 50 fölötti közlekedés gyorsabban koptatja az alkatrészeket.

2013. szept. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom az S50-et fel sem lehet fúrni 70 köbcentisre.

A S50-es Simsonokat is azért lehet mert ott a löket hosszabb, ezért a furatot lehet még növelni.

A 4. sebességet bele lehet rakni. Viszont ehhez kell egy Sperber blokk közepe, ami olyan ritka mint a lila holló.

Tirisztoros gyújtást rá lehet rakni 10-15 ezer Forint körüli összegből.

Szerintem nem érdemes vele kínlódni. Vegyél bele egy S51 blokkot és csináltasd meg azt, vagy vegyél inkább egy MZ-t.

2013. szept. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
össze lett pakolva menetem is vele kb 50 km sok pihenő be iktatásával ... 60 as henger lett belőle henger fejjel friss dugo hajtókar stbstb hát figyelj mz ? ha nagy motor csak seggrakéta abból is gsx r 600 vagy valami naked Hornet bandit ...;) sokat motoroztam nagy motorral is csak valahogy kis motorokból a simson semmi más robogó meg szóba se jöhet semmi váltás csak húzom neki inkább akkor babetta :P
2013. szept. 20. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!