Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átlagban milyen anyagból...

Átlagban milyen anyagból készülnek a mai autók?

Figyelt kérdés
Sokszor elnézegetem milyen erősnek látszanak a mai autók de nem nagyon tudom meg hogy milyen és milyen vastag lemezből készülnek ? Esetleg valaki jártas ebben a témában?

2013. szept. 16. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
0,4-0,8 mm, ha jól tudom. Persze lehet, hogy tévedek...
2013. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj el egy bontóba, ott meg tudod nézni.
2013. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az átlagos autók sima DC01 acéllemezből, a drága autók meg alumíniumból, a nagyon nagyon drága autók meg karbonszálas kompozitból. Nem attól függ milyen erős az autó, hogy milyen vastag anyagból van a külső burkolata... Egy 2 mm-es lemezt is simán behorpasztasz kalapáccsal, mi értelme lenne 3x olyan nehézre és drágára csinálni, ha úgysem bír ki nagyobb erőhatást? A térvázas önhordó karosszéria elemek pedig úgy vannak kialakítva, hogy könnyűek de erősek legyenek, mint egy I gerenda, csak annál azért modernebb. :)
2013. szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem,csak azért kérdeztem mert például tegyük fel van egy régebbi típusú autó ami önhordós karosszériával készült és közel van az 1mm-es lemezhez mint a maiak viszont ha belerongyolnak rommá törik. Ellenben egy mai renault clio vékonyabb anyagból van és jobban bírja az ütközést mint az a bizonyos régebbi autó. Bár észrevételem szerint a mai autók szinte dupla vázból állnak , ugye van a belső váz és erre építik a külső úgymond formált alu lemezt ami megadja az autó kinézetét és érdekes módon jobban bírja ha baltával odacsapok neki (sőt van hogy meg sem érzi) mint az acélvázas önhordós.
2013. szept. 18. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!