Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti támogatjátok, hogy a...

Ti támogatjátok, hogy a gyereknek saját kocsit venni 17-18 évesen, és fizetni minden költségét?

Figyelt kérdés

A szülők vesznek a gyereknek saját kocsit, akár használtat, ők fizetik a benzint, az adókat, a javíttatást.

Ti támogatjátok ezt? Azért kérdem, mert ha megkapja a fiatal a kocsit, az nem fogja annyira nagyon értékelni, mintha 2025 évesen tudott volna venni egy kocsit a saját pénzéből?

Szóval nagy az esély arra, hogy aki a jogsi megszerzése után kap egy autót akár 10 milliósat, akár fél milliósat, nem fog nagyon vigyázni rá, és széthajtja, lerepül vele az árokba, nem vigyáz rá?


Szerinted jó ötlet egy fiatalnak venni saját kocsit, úgy hogy nem kell semmit tenie érte?



2013. szept. 17. 17:53
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
jav: 20-25 évesen*
2013. szept. 17. 17:54
 2/29 anonim ***** válasza:
29%
Normális családban ilyen nincs,csak milliomoséknál,jómódúéknál vagy anyuka kedvenceknél.
2013. szept. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
43%
Nem nem jó ötlet.Bár nekem is akartak a szüleim anno egy saját autót venni csak én mondtam hogy minek tartanának fent 2 autót feleslegesen mikor nekem nem is volt szükségem akkoriban autóra így jártam a fati kocsijával.Egyébkén a környékünkön volt olyan hogy az inas megkapta avaci új 4 golfot a szüleitől és egy hideg őszi napon jeges volt az út egy kanyart ki is egyenesített 3 man haltak meg mellette csak a sofőr és unoka nővérem élte túl de ő is nyomorék maradt a mai napig nem tud járni.Szóval a válaszom egyértelműen nem szabad autót venni kezdő jogsis gyerekeknek.Nyugodtan járjanak csak a családi autóval amikor lehet és ha lesz saját keresete akkor vegyen autót addig is megtanul vezetni.
2013. szept. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Dörmögő ***** válasza:
85%
Én csak a saját nevemben beszélhetek. Szerintem elég lesz mindkét lányomnak a tanulmányát kifizetni, plusz terveimben van hogy 18 évesen kifizetem nekik a jogsit. Szerintem nekünk ez anyagilag elég is lesz.
2013. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%

Egyértelműen NEM. Olyan nincs, hogy az ő autója, de te fizetsz neki mindent. Inkább használja a családi autót, arra fog vigyázni, mert letekered a fejét ha tönkreteszi. Ha csak külön neki veszel autót és fizetsz neki mindent szarni fog rá magasról, nem fogja értékelni, és sokkal valószínűbb, hogy vagánykodni fog vele, és összetöri. A családi közös autóval kevésbé lesz bátor, mert tisztában van vele, hogy lesz ne mulass ha az ő hibájából megy tönkre.

Valamint véleményem szerint, nem is tesz jót a jellemének, ha mindent a segge alá tolsz csak úgy...

2013. szept. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
33%
Nem támogatnám, Így is elég sok baleset van a fiatal sofőrök miatt akik discoból részegen a volán mögé ülnek..
2013. szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
67%

Még saját magamnak sem tudok venni!

Nem hogy a gyereknek!

2013. szept. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
75%

Én 18 éves koromban is tudtam normálisan közlekedni és vigyázni a kocsira. Ha oda kerül a gyerekem és megtehetem, és szüksége van kocsira(!), akkor miért ne segíteném, hogy megszerezze. De a fenntartást nem fizetném, azt ő oldja meg. Legfeljebb ha becsúszik egy költséges javítás, amit nem tud kifizetni.

És sosem fogom megérteni azokat a szülőket, akik nem segítenek a gyereknek, pedig megtehetnék. Az ilyennek minek gyerek? Azért, mert nekem meg kellett dolgoznom valamiért, azt miért ne adhatnám meg a gyerekemnek, hogy ő fontosabb dolgokra tudja fordítani az idejét, mint a spórolás.

2013. szept. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
97%

Épp az, h érdemes venni.

Annyi, h nem újonnan, hanem pár százezerért egy használtat.

Ha megtöri hát megtöri, tanulóautónak tökéletes.

Plusz jó, ha van a nevén autó, mert később a biztosításnál, ha majd vesz egy drágábbat akkor a gatyája nem fog rámenni.

2013. szept. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
87%
Aki megteheti, az nyugodtan vegyen kocsit a gyerekének, ezt majd ők így a családban eldöntik; ha pl magukat a szülőket nem zavarja, nem értem, pl a kérdezőt miért.
2013. szept. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!