Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális ennyi olajfogyasztás?

Normális ennyi olajfogyasztás?

Figyelt kérdés

1995 -ös évjáratú benzines autó, olajcsere óta 5 ezer km-et mentem vele, azóta töltöttem bele kb 0,6-0,7 liter olajat mert kicsit fogyott belőle, de most megnéztem (hideg motornál) és a min és max közt van fél úton.

Kékes füst nincs, sok olajat eszik vagy ez még normálisnak mondható?


2013. szept. 18. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Belefér.
2013. szept. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Határeset, ha 1 liter fölé megy érdemes lenne megnézni a szelepszár szimeringeket, és megmérni a kompressziót. Addig is tudsz használni nagyobb viszkozitású olajat, abból kevesebbet fog enni és nagyobb lesz az olajnyomás is.
2013. szept. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bőven normális. Az én 1997-es autóm 1000-en eszik 0,7-1 liter közötti olajat. Az már kicsit sok, de kopott motor, sajnos nincs vele mit tenni. Olajat ha töltögetem amúgy vígan elmegy semmi más baja :-)
2013. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!