Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AM jogosítvány megszerzésénél,...

AM jogosítvány megszerzésénél, ha robogóval vizsgázok, vezethetek kézi váltó motort?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy volt már ilyen kérdés, még nyáron, de nem tudom, milyen gyakran változnak a jogszabályok, én nem találtam rá semmi új infót a neten. Tehát ma voltam először oktatáson, segédmotorra szeretnék jogsit és ott azt mondták, hogy ha robogóval vizsgázok, csak automata váltós motort vezethetek (term. 50cm3 alatt..), de ha váltóssal, akkor kézi váltóst is vezethetek. Nos, én eddig úgy tudtam, hogy szinte mindenhol robogóval vizsgáznak, de ez nem látszik meg sehol, tehát egységesen vezethetek minden segédmotort. Lehetséges, hogy félretájékoztattak, vagy tényleg van valami új jogszabály erre? (az iskolánál csak robogó van)

2013. szept. 18. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

de a moped kategóriát fogod megszerezni, és a jogosítványoddal mopedet fogsz vezetni


robogóval fogsz vizsgázni, és az, hogy te milyen mopedet veszel, senkit sem érdekel, vezethetsz váltósat is

2013. szept. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát itt nincs olyan, mint autóra (B), hogy ha automata váltóssal teszi le valaki a vizsgát, csak azt vezethet.

Én is így tudtam, és minden ismerősöm robogóval tette le, aztán simsonokkal, meg mit tudom én, mikkel járkálnak, de ők még "M" jogosítványt szereztek, nem "AM"-et. Köszönöm a válaszod!

2013. szept. 18. 22:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nincs különbség


az M nemzeti kategória, az AM pedig nemzetközi


az unió miatt van rá szükség, egységesítik a kreszt és a kategóriákat

2013. szept. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hulyesegeket beszel az a motorosiskola
2013. szept. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!