Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az álmom egy hazai magyar...

Az álmom egy hazai magyar autógyár felépítése, amely hibrid-és elektromos autókat állítana elő. Szerintetek mennyi idő kell hozzá, hogy tömegesen vásároljanak az emberek ilyen autókat? .

Figyelt kérdés
2013. szept. 19. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
kb 7 éves lehetsz. Na de ha felnősz, talán pont ilyeneket fogunk venni.
2013. szept. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 MrPifta ***** válasza:
sok sikert, de valószínűleg nem fog összejönni
2013. szept. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Sosem fogják engedélyezni a hibrid és elektromos autókat, legalább is nem a közeljövőben. A kőolajban hatalmas pénz van, és ha mindenki elkezdene ilyeneket venni, nem lenne miből meggazdagodni. :)
2013. szept. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem idő kell hozzá, hanem olyan technológia, ami olcsóvá teszi ezeket az autókat.


3: ha mindenki hibrid meg elektromos autókat venne, akkor abban lenne nagy pénz és senkit nem érdekelne a kőolaj. Úgyhogy hülyeség, hogy a kőolaj miatt nem terjednek az elektromos autók.

2013. szept. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Dörmögő ***** válasza:

Mint írják a kőolajbiznisz hátráltatja az elektromos autók elterjedését. Ez lehet hogy valahol igaz, bár én azért kételkedem benne mert maga az elektromosság tárolása miatt akkora gondban vannak a gyártók hogy jelenleg hátráltatás nélkül sem teljesen piacképes a szimpla elektromos autó. Úgy senki se vesz autót hogy egy feltöltéssel (ami több óra) 90 kilométert tudjon menni. A hibrid tecnika jelenleg életképesebb, bár vannak hibrid autók amik nem fogyasztanak kevesebbet mint az átlag személyautó, viszont baromi drága maga a kocsi, és egy aksicsere is több milliós tétel, tehát ennek is illene még fejlődnie.

A tömeges vásárláshoz véleményem szerint elég sok idő kellene még, sokak agy szimpla új autót sem engedhetnek meg maguknak, nemhogy egy dupla olyan drágát. Tételezzük fel hogy felépítesz egy gyárat. Abban kell gyártanod teljesen hétköznapi benzines, és diesel autókat is, mert valahogy a gyárnak ki kell termelnie a fenntartási és befektetési pénzeket. Manapság egy gyár sem engedheti meg magának hogy egy ekkora piacot ne szolgáljon ki.

2013. szept. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még jópár év, én 15-re tippelnék. És akkor is marad még kiegészítő belsőégésű motor a tisztán elektromos hajtás mellé a hosszú távú utakra.

Egyébként az akksit, motort, hajtást össze lehet vásárolni, de csak egy karosszéria- és összeszerelőüzem felépítése is röhögve elnyelné pl. a mostani lottóötös összegét... Manufakturális módszerekkel előállítani nem biztos hogy gazdaságos, a nagyhoz meg nagyon nagy beruházás kell (Lásd a győri beruházás az A3 lépcsőshátú gyártásához - ami állítólag úgy épült, hogy 20 év alatt hozza be az árát az Audi áraival, hírnevével és értékesítési mutatóival).


"Sosem fogják engedélyezni a hibrid és elektromos autókat" - ember, a Toyota Priusról hallottál? 1997 óta kapható... Na meg vannak más gyártóknak is hasonló típusai, legújabban a VW és a BMW is tisztán elektromossal játszik, pl. e-UP vagy az a kis csúnya BMW aminek nem ugrik be a típusa, de az oldalán nem egyforma az első és a hátsó ablak mérete.


Gyártsunk inkább motorkerékpárt - abból egyszerű elektromosat meg benzineset is csinálni. A Pannonia meg a Danuvia márkanevet már megvették, de ha minden igaz a Csepel nevet még nem... :D

2013. szept. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a Tesla Model S egészen használhatónak tűnik, Magyarország méreteit nézve még akár városok között is.

Mondjuk elég drága, 30 millió körül mérik darabját. Viszont fenntartási költségei lényegesen kevesebbek, mint egy robbanómotoros gépkocsinak. Kevesebb kopóalkatrész, nincsenek időszakos szerviz kötelezettségek, mert ugye nem kell olajat cserélni pl.

Nekem tetszik a koncepció, remélem mire lesz lehetőség itthon is venni egyet (jelenleg Bécsben van legközelebb márkaképviseletük), addigra lesz rá pénzem is :D:D:D:D


Kérdező ha valami hasonlóval elő tudsz állni, akkor részemről nyilván a magyar autót venném meg. Szóval egy vásárlód tuti lesz :)

2013. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 6


Pontosan, mocikat sokkal értelmesebb szerintem is elektromosat csinálni.:D Már ugye most is vannak ilyenek. De én azért rajongok érte, mert van 1-2 videó youtube-on, ahol az elektromos mocik elég kényelmesen gyorsulják le az 1000-es GSXR-t..:D

2013. szept. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kérdező vagyok: meg kell várni, amíg a drága aksik helyett valami korszerűbb és olcsóbb energiatárolást találnak fel a mérnökök, én pld. el tudnám képzelni a dodgem-hez hasonlóan, hogy a felsővezetékből nyernék az energiát a jövő autói, mit a troli, de ez megint nagy beruházás, de a kötött pályás közlekedés talán még a sok balesetet is csökkentené. Ekkor nem szükséges az akku az autóba.
2013. dec. 6. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!