Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire váltsak 125ösről?

Mire váltsak 125ösről?

Figyelt kérdés
Sok helyen sok különböző dolgot olvastam javítsatok i ha tévedek de miután 2 évig volt a1-es jogsim válthatok nagymotorra ha 18 vagyok akkor is nem? Ha igen akkor milyen motort ajánlotok nagyobbra váltásnak? Ami lényeg: ne egyen sokat, legyen hangja, legyen benne erő is, főleg chopper és sportmotor ami tetszik stílusban. Használt motor lenne a terv, keretet még nem tudok de nem kell sokmilliós összegekben gondolkodni.
2013. szept. 21. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ki kell ábrándítsalak, A1-es jogsiról nincs továbbképzés már nagyobb jogsira, ezt megszüntették. Tehát le kell tenned vagy az A2, vagy az A tanfolyamot teljes egészében.

Mivel "csak" A1 jogsid van, így 18 évesen csak az A2-nek állhatsz neki, az A-hoz 24 éves korodig várnod kellene. Azt lejjebb lehet hozni, ha most megcsinálod az A2-t, akkor 2 év múlva leteheted az átképzést A-ra. Tehát 02 évesen lehet korlátlan jogsit szerezni, előbb nem.


Tehát A2-re mehetsz jelenleg tovább, de oda is úgy, hogy teljes tanfolyamot kell letenned. Ezzel vezethetsz 35kW-ot nem meghaladó erősségű motort. Ezek közül a választék elég nagy már, így jó lenne, ha írnál valamilyen összeget, hogy tudjunk ajánlani motort. És ccm-et is írhatnál, hogy szűkítsük kicsit a kört (ccm megkötés nincs az A2-nél).

2013. szept. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*20 évesen
2013. szept. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nos a chopper és a sport motor két külön világ.

Nagyobb mocihoz vizsga is kell 35kw-ig vásárolhatsz.Ezt ha sport motort veszel akkor 250-nél nagyon nem jöhet szóba ,mert azoknak nagy Le -vel rendelkeznek.

Szóval ha váltani akarsz ,250-es gépeknél nagyobbakat nem nagyon tudsz,na jó talán egykét choppert.

Mégvalami nagymocira A2 vizsga jó 2 év után ahhoz hogy menj korlátlanra,vagy betöltöd a 24-et.Szóval csak A2-vel játszhatsz!De az a legegyszerűbb ha egy motoros sulit kérdezel meg róla.

2013. szept. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Két éve van A1-ed és nem tudod még hogy milyen motort akarsz?Mármint hogy chopper vagy sport....

Mennyit motoroztál a 2 év alatt? :)

2013. szept. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazából ez jelen pillanatban csak elméleti síkon érdekel és motor őrült sem vagyok, a choppereket és a sportmotorokat ugyanakkora érdeklődésben részesítem. Árat hm hát ha mondanom kell valamit akkor mondok 1 milliót többet nem hiszem, hogy össze tudnék kaparni. Elég széles az érdeklődési köröm de még nem értek túlzottan ezekhez a témákhoz azért kérdezem.
2013. szept. 21. 20:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor maradjunk annál, hogy vagy choppert, vagy sportmotort szeretnél 1 milliig, A2-es jogsival.


Chopperekből ezeket ajánlom: Honda VT 600 Shadow, Yamaha XV 535 Virago, Moto Guzzi Nevada, Kawasaki EN500 Eliminator,


Sportmotorok közül pedig (van közte pár túramotor): Suzuki GS500F, Kawasaki ZXR250, Honda CBR250, Hyosung GT250R, Aprilia Pegaso 650, Kawasaki ZR-7S, Suzuki XF650 Freewind, Suzuki SV650S.


Én ezeket ajánlom. Ebből is a legjobb (ez már csak személyes vélemény) a Honda Shadow, a Yamaha Virago, a Kawasaki ZXR250, a Suzuki SV650S és a Suzuki GS500F. Én ezek közül választanék.

2013. szept. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi

Szerintem egy honda shadow lesz a kiválasztott de még elválik.

2013. szept. 22. 10:39
 8/9 anonim ***** válasza:
18 évesen bankot rabolsz vagy a szüleidtől kapod? :)
2013. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából hitelből van a pénz de nagyobb részekben fogom visszafizetni mert elég tetszetős a fizetésem.
2013. szept. 23. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!