Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik automata váltós kocsit...

Akik automata váltós kocsit vezetnek: miért?

Figyelt kérdés

2013. szept. 22. 17:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Kényelmi opció.


Én vezetem mindkettőt, pesten, sok piros lámpánál jobb az automata, különben egykutya.

2013. szept. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%

Nekem 5-ös BMW-m van és szerintem jobb, mint a manuális váltó.

Miért? Beáll mellém Győrben egy Audi R8. Elkezdi baszni a motorját, pampog... Mit csinálok? Zöld lámpa, padló, nem nyúlkálok, hogy váltsak, elvált rohadt gyorsan és az Audi meg a habokba van

2013. szept. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
30%

Így már minden világos, kedves második. Ez váltóval már nem menne. A gázpedált minden hülye tudja nyomni, ahhoz nem kell sok ész, látszólag neked nem is nagyon van.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: szerintem csak az vezet automata váltós kocsit önszántából, aki nagyon ergyán tud vezetni, és nem tudja kezelni a kuplungot meg a váltót normálisan. Kb, mintha beülnél a dodzsembe.

2013. szept. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
3-as : ilyet meg az mond,aki soha nem vezetett meg automata valtos autot. USA-ban vezettem eloszor , hihetetlen komfortos ,nem kell valtogatni megis dinamikus es a fogyasztas sem volt kiemelkedoen sok. Ha lesz penzem egy olyan kategorias autora,amit szeretnek,akkor kizarolag csak automata valtoval fogok venni . Nem,nem az ezer eves technologiara gondolok ...
2013. szept. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Van aki azért vezet automata váltós autót mert pl egy xx széria csak azzal kapható és ez az autó tetszett neki még ha csak autómatában jöttek is le a futó szalagról.

Másik ok kutyára nem érdekli milyen váltó van az autóba ( egy jó soför mind a manuális és az automata váltós autóval is elboldogul.

n is a manuális váltós autókat szeretem jobban ennek fő oka a szervizelés miatt.Jobban az üzletemberek szeretik az automata váltós autókat mert így telefonálás közben egy dologgal kevesebbre kell figyelniük..

De amúgy meg kár ezen vitázni kinek mi jön be!

2013. szept. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Figyelj, nekem az A6-os automata, a BMW manuális.

Mikor vettem az Audit, a váltót nem is figyeltem, annyi autót vezettem már, hogy bármivel elvagyok.

De most, hogy megszoktam, hogy mindennap automatával járok, azt mondtam, csak automatám lesz ezután. Tudom lustaság, meg minden, de egyszerűen nem lehet elmagyarázni, nagyon kényelmes, és szerintem a motort sem gyilkolja úgy, mert mindig ideális fordulaton tartja a váltó.

2013. szept. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Az aki sokat vezet szerintem egy idő után rájön, hogy az autóipar két legjobb találmánya az automata váltó és a tempomat.

Szerintem a burzsuj hülye gyerekek és a hétvégi autósok hangoztatják csak fennhangon, hogy nem jó az automata mert "elveszik a vezetési élmény". (Ami amúgy egy hülyeség!)

2013. szept. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Erősen életkor függő is a dolog. Én a manuálist preferálom, DE van egy élethelyzet itt felénk, amikor mit nem adnék egy automatáért... mégpedig az emelkedőn felfelé megakadt dugóban! Ott baromi kényelmes, és autó meg fogyasztáskímélő az automata, szemben a kézi váltóval, ahol minden elindulásnál bőgetni kell a motort meg gyilkolni a kuplungot, mikor métereket araszolgatsz előre a meredek emelkedőn felfelé. Hamarosan szerintem én is benevezek egy automatára, mert ezt nem lehet bírni minden reggel, és az autó sem szereti...
2013. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Hogy a kérdésre is válaszoljak: szerintem csak az vezet automata váltós kocsit önszántából, aki nagyon ergyán tud vezetni, és nem tudja kezelni a kuplungot meg a váltót normálisan. Kb, mintha beülnél a dodzsembe."


Akkor már arcolok egy kicsit én is. Lehet többet tekertem le kézi váltóssal, mint az első 5 hozzászóló ( ez a kamionozás már csak ilyen ), viszont automata váltós kocsim van. Na akkor ilyenkor mi a f**z van? Tudok is vezetni meg nem is ? :D

Az én autómat ezzel a motorral - ahogy macilaci is említette - csak automatával gyártották, krézivel nem. Lehet munka miatt (ahol rendelkezésre áll 18 előremeneti fokozat és kettő hátramaneti), de én már baromi unom a váltogatást, közlekedni, Aból Bbe mászkálni tök szuper az automata. Azok, akik azt mondják, hogy elveszi a vezetési élményt...közúton milyen élmény van? 50/90/110/130 és kész. Fogadni mernék, hogy azok akik mindig a vezetési élményt emlegetik még egyszer nem mentek el pályanapra/nyílt napra ahol lehet ész nélkül veretni, de a lámpánál gyorsulgatnak meg a sarkon rúgják keresztbe ( ha hátsókerekes, ha nem akkor ráncigálják a kéziféket)...szóval szerintem közúton nem kellene erőltetni ezt a vezetési élmény dolgot ( leszámítva az OT-s rendszámos kocsikázást, még mielőtt ezt megint megkapom :P ).


Amúgy néha hozzám kerül egy kézis BMW, el lehet bohóckodni vele, azzal is elmegyek ugyanúgy mindenhova, ha úgy alakul, de nekem megéri az a plusz egy litert a kényelem.

2013. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
az újabb prémium autók kevesebbet fogyasztanak automatával mint manuálissal meg ha mondjuk vezetned kéne évi 50ezer kilóméternél is többet, akkor rájönnél, nem mellesleg ha olyan körökbe mozogsz kiröhögnek egy manuális 5ös bmwvel pl.
2013. szept. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!