Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az Aprilia...

Tomi Bá kérdése:

Mi a véleményetek az Aprilia RS125-ről?

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2013. szept. 22. 19:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
3%
2T -> rossz a hangja, sokat eszik, füstöl
2013. szept. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
De úgy megy mint az állom. :D
2013. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a 125 ccm-es sportmotorok között a legjobb! Az egyik legerősebb 125-ös (Rotax) blokkal szerelt gyorsasági. Akár 40-42 Le is kihozható belőle (Rotax 123 blokk max 35 Le, Rotax 122 blokk max 42 Le). Fogyasztása csuklótól függ, lehet 5-6 liter de lehet 10 liter is. Az pedig hülyeség hogy azért nem jó mert sokat eszik, a 2T mindig többet eszik mint egy 4T, de cserébe hatalmas ereje van. Vannak egyéb 125 ccm-es gyorsasági motorok de egyik sem tudja azt a teljesítményt hozni mint az RS, talán a Cagiva Mito az amely képes némileg felsorakozni utánna. Ha ilyen motorban gondolkodsz, nem fogod megbánni!
2013. szept. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Végre egy kielégítő válasz! Köszönöm!


Egy srác mondta, hogy svájci importot ne vegyek, mert annak gyengébb a blokkja. Ezek szerint azok lennének a Rotax 123 blokkal felszereltek?

Hallottam még az Apriliáról, hogy a fékei a váza, a teleszkópjai a legjobbak a 125-ösök közül. Igaz-e ez?

2013. szept. 27. 13:09
 5/15 anonim ***** válasza:
Elhiheted, mert igaz! A világ legjobb és legerősebb 125 ccm-es gyorsasági motorja. Amit svájcból hoznak, azért gyengébb mert ott is korlátozva van a blokk 15 Le-re, kiveteted a folytást és megvan a rejtett lóerő. A Rotax 123-as blokk készül előbb, némileg gyengébb de nem nagyon érezhető a különbség. Versenyeztem a saját RS 125-mel 250-es 4T-s motorokkal egy mezőnyben, és toronymagasan vertem őket fele annyi köbcentivel. Nekem gyerekkorom óta Aprilia motorjaim vannak, ismerem minden típusát és tudom miről beszélek mikor dicsérem őket. Mentem más motorokkal is de lényegesen gyengébbek voltak függetlenűl márkájuktól. 125 ccm-ben pedig a Rotax gyártja a világ legerősebb blokkjait. Érdekesség képpen elmondom neked, hogy az RS 250 gyárilag Suzuki blokkal készül (2 hengeres V motor), tavaly haveroméba rendeltünk Rotax 257-es blokkot ami 1 hengeres de fényévekkel jobban mozgatta a motort mint a Suzuki blokk 2 hengerrel.
2013. szept. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nekem mindenféleképp olyan Aprilia kell, aminek a forgalmijában 11kW/15LE szerepel, mert még csak A1-es jogosítványom van.

Az újabb típusokat nézegetem. Általánosságban elmondhatom, hogy azokat, amelyek 2006 után készültek, tehát a legutolsó RS szériát. Legjobban ezzel szemezgetek:

[link]

Igaz benne vannak még a gyári fojtások, de tuti nincs széthajtva és nekem ez megér annyit, hogy ráköltsek még 50eFt-ot, hogy feloldják. Szerinted?

2013. szept. 27. 15:35
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, női tulajtól van és nem hátrány ha benne vannak a folytások. Attól függetlneül hogy folytott verzió még szét lehet pörgetni de az állapotából itélve tuti nincs kihajtva. Folytáskivételkor arra figyelj, hogyha balesetet csinálsz vele, az az első hogy megvizsgálják és akkor bukta van. Nekem nem volt balesetem, egy gyorshajtásom volt az M3-ason 179 km/h fotóztak le és ebből levágták hogy bibi van a géppel, mivel A2 jogsim van nem lett nagyobb baj, de lehetett volna. Amugy nekem 2011-es évjáraú RS-em van, 42 Le és a gyorshajtásos herce-hurca után lekellett vizsgáztatni a valós teljesítményre. Ha kiszedeted a folytásokat egy Gianelli rendszerrel kegyetlen erős lesz, viszont a láncot ne felejtsd el lecserélni mert a gyári láncot folytás nélkül egy pillanat alatt megeszi. A fogyasztással ne foglalkozz, kicsit sokat fog enni de az az erő amit ad kárpótol érte. Sokan azért szarozzák le az Apriliát mert sokat eszik, de azt nem veszik figyelembe hogy az alacsony fogyasztású gépeket kihugyozza, valamit valamiért.
2013. szept. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Úgy érzem első körben elég lesz nekem így gyárilag fojtott állapotban. Első motorom lesz, szoknom kell. Fojtottan én azt hallottam 100 körül van a vége.

Ezek szerint te voltál az! Olvastam már ezt a történetet itt gyiken. :)

179km/h? Nem semmi!

Az M3-as az én kis városomhoz közel van.


Vásárlásnál mire figyeljek, ha ilyen RS-t akarok venni? Itt gondolok arra, hogy ne svájci import legyen...


A gyári lánc ennyire gyenge? Egy Gianelli rendszer mibe fáj?


A fogyasztás különösebben nem érdekel. Ha már egyszer motorozok az legyen élménygazdag. :)

Ahohy észre vettem minden laikus azzal jön, ha felhozom az RS-t, hogy jajj gagyi olasz aprilia...meg sokat eszik...

2013. szept. 27. 20:11
 9/15 anonim ***** válasza:
Aha, én írtam, egy srác 50-esként akart vizsgáztatni egy 125-ös motort, neki válaszoltam. Ha első motor lesz, akkor először csak folytással használd hogy szokdjad. Folytás nélkül, jó kipufogórendszerrel és egy kisebb fogaskerékkel rendkívül gyors motor. Lehet svájci, úgyanaz a blokk van benne mint bármely más országban forgalomba hozott RS-be, csak levan folytva hogy a kategórián belül legyen. Vásárlásnál kérdezd meg hogy milyen olajat használt bele, milyen benzint, kérd el a szervízkönyvet hogy megvoltak e a kötelező szervízek, a hangjánál figyeld hogy csörög-e, vannak e furcsa hangok alapjáraton, mindenképp menj vele egy kört hogy érezd a váltót vált-e rendesen, nem-e akad stb, menetközben kicsit tekergesd a kormányt hogy nincs-e lazulás valahol, érdeklődj hogy mire használta és hol használta. A gyári lánc 15 Le-nél elég, de mikor már nyitott a motor és eléri azt a 40 Le-t megnő a sebessége, megnő az ereje, teljesítménye és a gyári lánc már gyenge neki. Gianelli rendszer változó árban van, nekem össz-vissz 140 ezerbe volt szereléssel együtt. Általában azok szólják le akik sóher motorosok, nem telik Apriliára vagy sajnálják a benzinre a pénzt, sokan pedig egyszerűen az irigység miatt.
2013. szept. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az elején (mikor még fojtott állapotban van) biztos, hogy teljesen gyárilag fogom használni, tehát még kipufogórendszert se veszek rá.

Ha feloldom, akkor mindenképp rakatok rá egy jó minőségű láncot esetleg amit te javasoltál, a Gianelli rendszert. Ez pontosan mot foglal magába? Kipufogó? Lánc?


Milyen más rendszerek vannak még? Mik az előnyük/hátrányuk?

2013. szept. 27. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!