Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Sztetek is a biciklis volt a hibás?

Figyelt kérdés

[link]


Nagyon sajnálom azt a srácot, sajna majdnem kortárs, mert én 18 vagyok és napi szinten közlekedek autóval, persze nem annyit mint Ő, de azért félek.

Nekem am. az a véleményem, hogy az apuka miközben megakarta verni a srácot vajon elgondolkozott-e azon, hogy Te jó ég, kellett vna egy villogó a pici fiam bringájára. Am. meg 100%, hogy az a gyerek úgy kanyarodott ki, hogy szét se nézett. Am. nap mint nap látok, tapasztalok szabálytalankodó bicikliseket és gyakran nem is értik miért dudálok rájuk. KRESZ vizsga kellene arra is és 12 éves kor alatt csak felnőttel 6 éves kor alatt meg egyáltalán nem engednék senkit se biciklizni. Tenni kellene már vmit mert a mai gazdasági helyzetben a bicikli használat globális szintre emelkedett, mind hazákban, mind a világon.



2013. szept. 22. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%

Bár nem voltam ott, de ez a cikk nagyon úgy hangzik, mint aki - mármint az autó sofőrje - itt próbál jó színben feltűnni, amit majd a bíróságon fel fog használni. Mindent megemlít, pl. hogy mennyire megörült mikor a mentősök kezében, beszélt hozzájuk, hogy sötét ruhában volt, hogy nem is bicikli úton ment, hogy 30-ról 50-re gyorsított stb.


Kb. mint akinek az ügyvédje diktálta volna miket írjon. Nevetséges első pillantásra.


(Mondom magánvélemény és nem tudom mi történt.)

2013. szept. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk az nekem is gyanús, hogy kocsisort próbált előzni, tehát Ő is hibás volt, de ez most megint egy olyan eset ami a köztudatba úgy kerül be, hogy ,,Na igen, megint egy újabb köcsög autós". Persze abba bele se gondol az a biciklis aki még életében nem ült volán mögött, hogy milyen nehéz nekünk, autósoknak is és azért Ők is sokat tehetnének, hogy jobb legyen a közlekedési morál. Mondjuk kezdhetnék a KRESZ elsajátításával is...
2013. szept. 22. 21:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyre több a kerékpáros, akik a forgalomban részt vesznek. És nem kell nekik egy ici-pici vizsga sem , hogy a KRESZT legalább egyszer elolvasták. Bárki bringára ülhet és a legforgalmasabb utakon is tekerhet.Nem jól van így.
2013. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Osztoznak a felelősségben! 50:50%-ban.
2013. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 acelsziv ***** válasza:

Ebből nem derül ki, ki volt a hibás. Ez csak a sofőr nézőpontja az ő szemszögéből előadva. Lefejtve az érzelmileg befolyásolni akaró részeket az derül ki, hogy a fickó türelmetlenségében mindenkit meg akart előzni amikor hirtelen csak úgy előtte termett a bringás és elcsapta. Senki nem írta, hogy volt-e villogó, vagy bármi a láthatóságot elősegítő dolog a bicajon.

Szóval ebből az írásból bármit is levonni hatalmas ostobaság.

2013. szept. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

(Azt meg csak mellékesen, hogy a biciklizést inkább népszerűsíteni kellene, kerékpárutakat kell(ene!!!) építeni és minden lehető módon segíteni a bicikliseket, nem pedig ellenük hangolni a közvéleményt. Ilyen benzinárak mellett, nem mellesleg mennyi allergiás lett a tetű kipufogógázoktól, szennyezik kegyetlenül a környezetet. A bicikli nem egy helyen jó alternatíva, simán egy csomó ember kiválthatná a kocsiját, vagy a horror drága tömegközlekedést, egészséges. Persze ehhez tűzzel-vassal kergetni kéne a biciklitolvajokat, kerékpárutakat kellene építeni, valamint kamerával őrzött biztonságos tárolókat a piacokon, iskoláknál, munkahelyeknél, bevásárlóközpontoknál. Na persze abból nem fog nőni a politikusok MOL részvénye. Az is egy par*sztvakítás amit a Hősök terén merészelt művelni pár politikus a napokban a "választások előtt". Nevetséges, szánalmas.)



Te meg azért mert egy db kerékpáros baleset történt még nem kell elkezdeni szapulni a bringásokat. Gondolj bele, hogy ha mások meg minden egyes autós baleset után nekiállnak kérdéseket írni a gyk-ra vagy máshova, hogy jajj szegény gyalogosok mert elütötte az autós és akkor ilyen meg olyan jogosítványt tegyenek 12 éves kortól, korlátozzuk a közlekedést jogsi szerzéssel még inkább. Ugyan már! Na nehogy már jogsi kelljen a bringához. Elszeparált bringautak kellenek, sőt kötelezően építendő kerékpárút minden autóút mellett! A Közgép biztosan örülne egy törvénynek, de legalább az emberek is.

2013. szept. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, hogy is van ez? Mielőtt kikanyarodom meggyőződöm, hogy nem-e előznek.

Egyébként egy rakat ilyen hülye biciklis van. De, hogy én mennyire utálom őket. Megjegyzem, hogy én is rengeteget biciklizem főleg este. És rühellem a kivilágítatlan barmokat. Főleg az ilyen kis suhanc nyomik, akiknek még fék sincs a biciklijén nemhogy lámpa.

Nem derült ki, de biztosra veszem, hogy a srác nem nézett szét. Mert ha szétnéz, akkor látnia kellett volna az autót. Még ha 50-nél gyorsabban is ment. A kivilágításról meg ne is beszéljünk.


Nekem halt meg úgy két kollégám, hogy egy barom ráfordult egy a mellékútra, a kollégám meg előzött éppen.


Én is kötelezővé tennék valami minimális vizsgát a biciklizéshez, mert rengeteg az idióta, aki nem tud közlekedni. Persze ettől még nem fognak megtanulni közlekedni mindannyian.

2013. szept. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsóval egyet értek!


Nem egy méregdrága vizsgára gondoltam csak ha már nagyon módosítgatják a közoktatást, betehetnék általánosba a kötelező KRESZ oktatást és vizsgát! Ennyi kellene!


Am. meg én is nagyon sokszor tapasztalom, hogy úgy indul el a kerékpáros, hogy szét se néz meg semmi, 1xrűen elindul pont mikor oda érek és kerülgethetem. De a kedvencem az volt, mikor a múltkor ment 2 egymás mellett, nem fértem el mellettük, villogtam, dudáltam meg mindent csináltam, látták is, de nem tudták miért vagyok felháborodva. Végül mikor az egyik picit beljebb szédült akkor elslisszoltam mellettük, tudom kockázatos, de nem égetek el csak azért fél tank benzint, hogy 10-el végig kísérjek az utcán 2 ilyen majmot.

2013. szept. 22. 21:57
 9/11 A kérdező kommentje:
Jah és annak aki írta, hogy egy eset miatt kezdtem el szidni a biciklis népet, nah ez nem igaz! Nagyon nagyon nagyon sok eset miatt szidom őket. Amit az előbb leírtam csak 1 volt a sok közül. Am. én is évekig bicikliztem és nagyon megutáltam. Nem rég kaptam autózási lehetőséget és eddig a biciklim többször hagyott cserben, mint az autó, annak ellenére, hogy szidják!
2013. szept. 22. 22:02
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

Ha a biciklid hagy cserben, akkor azt karban kellene tartani és akkor nem hagy cserben. Ilyen egyszerű. Ráadásul rövid távon 6-8 km belül sokkal hatékonyabb és jobb, mint az autó.

2013. szept. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!