Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alacsony olajnyomás okai?

Alacsony olajnyomás okai?

Figyelt kérdés

Üdv. mindenkinek!


Vettem egy Opel Corsa C 1.3 CDTI (2006) autót, 133.000 km-el. Szervizkönyvben látszott hogy évente 30-40.000-et is mentek vele, gondolom nem cseréltek évközbe olajat. Előző tulaj bevallottan 2 év 4 hónapot ment egy olajjal, ami ugyan csak 14.000 km volt, de az idő akkor is sok.


Megvételkor 10w40-es olaj volt benne, néha felvillant az olajnyomás jelző (lejtőn, forduláskor), haza úton után kellett tölteni olajat, utána nem világított.


Elvittem márka szervizbe, olajcsere a gyári 5w30-ra, erre világít az olajnyomás lámpa, alapjáraton 0,3 bar, fordulaton 1 bar nyomás.


A szerviz már motorgenerált jósol, de nagyon jó erőben volt, nem csörög csattog.

Már csak abban bízom, hogy az olajteknőben és az olajpumpán lesz valami látványos szennyeződés, amire azért van esély a ritka olajcsere miatt.


Várom a véleményeket, hátha történt már valakivel hasonló eset.



2013. szept. 23. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az előző tulaj is azért váltott 10W40-re, mert másként nem tudta mérsékelni az olajfogyasztást. Azóta pedig a rosszabb kenéstől csak tovább romlott a a dolog...


Nekem hasonló esetre gyűrűcserét javasoltak, de generállal végződött. Légy résen, mert az alacsony olajnyomással kinyírod a turbót.

2013. szept. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Opel márkaszervizben van jelenleg is, holnap bontják szét a motort, turbót és EGR szelepet már cserélték.

A rossz/kevés olaj nyírta ki a turbot, az EGR szelep is olaj lerakódás miatt szokott tönkre menni, akkor elvileg az olajpumpa környéke is kaphatott belőle bőven, ami a gyenge nyomást eredményezheti.


Csak gondoltam megkérdem, hátha tud valaki tanácsot adni, mert azért a márkaszervizekkel is vigyázni kell, így is közel 300e Ft van már benne.

2013. szept. 23. 17:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a turbó csere után megszűnt az olajfolyás, korábban is ott nyomta az olajat.
2013. szept. 23. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!