Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW-nél az Alpina mit takar?

BMW-nél az Alpina mit takar?

Figyelt kérdés

Annyit tudok, hogy a Schnitze olyan mint a Mercinél az AMG, az az erőseb kiadások(bár lehet, hogy rosszul tudom), de az Alpina-t nem tudom, hogy mit is takar. Kerestem Google-el, csak angolul találtam, és sajnos nem tudok dzsihádul :S Talán Gazdagabb felszereltség lehet?

Válaszokat előre is köszönöm! :)



2013. szept. 23. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem. Az Alpina egy tuningcég.

[link]

2013. szept. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Alpina egy tuningcég, ami BMW alapokra építi az autóit. Mivel amolyan házi tuningcégnek számít, ezért egyenesen a gyártól kapja az üres karosszériákat és új motorokat, amiket a maga ízlésére szabhat át, az autókat pedig a BMW kereskedői hálózatán át lehet megrendelni és a márkaszervizek javítják is. De egyébként külön autógyárnak számít, a VIN-ben saját azonosítója van.
2013. szept. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tévedés mert a BMW-nél az M "olyan mint a Mercinél az AMG".
2013. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

A Schnitzer szintén tuningcég, de ha jól tudom, ők csak kiegészítőket gyártanak.

Az AMG megfelelője BMW-ben az M sorozat. Pl. C osztályos AMG riválisa a BMW M3.

2013. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
A Mercedesnél az Alpina-nak megfelelő hasonló cég a Brabus. Az sem "gyári" tuningrészleg, külön cég.
2013. szept. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
Az AC Schnitzer is csinál motortuningot is, de azt hiszem, ők a motorba csak elektronikusan nyúlnak bele. Az Alpina teljes átépítést csinál.
2013. szept. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem. Még jó, hogy megkérdeztem, és tisztázódtak a dolgok.

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!!! :)

2013. szept. 24. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!