Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autófestésnél nem egyszínű a...

Autófestésnél nem egyszínű a két festék. Lehet javítani? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Rozsdás volt a karosszéria, a javítás helyét pedig újra kellett festeni. Lekaptam a tankfedelet, elvittem egy festékboltba, ahol katalógussal összehasonlítva kiválasztották a megfelelő színt, és horror áron kikeverték számítógéppel. Ma lefestem a kocsit, és szinte egyáltalán nem passzol a régi színnel... A dobozból nézve ugyanannak tűnt, de így lefújva hatalmas az eltérés. Van valami lehetőség arra, hogy nagyjából egy színbe hozzam a kettőt? Polírozás vagy valami más módszer? Így borzasztóan néz ki a kocsi.

2013. szept. 28. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:

pl reklamálhatsz a boltban...


képet küldesz, mégis mennyire nagy az eltérés?

2013. szept. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rozsdás karosszéria. Tehát baromi régi az autó, így a színe is. Ne csodálkozz, hogy megkopott és teljesen más az újonnan felvitt szín. Mintha nem is az lenne, sajnos így van és ez tök normális. Tehát hidd el, hogy jó a keverés. Políroztatni elviheted, hátha összetudják polírozni úgy, hogy ne legyen annyira elütő, akkor nem fog zavarni. Egyébként a horror áras számítógépes kikevertetést nem igazán értem. Nem lett volna egyszerűbb színkód alapján kérni a festéket a polcról? Vagy valami egyedi cuccról van szó?
2013. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Viszont ha a többi felületen amiatt teljesen más a szín, mert régi, megkopott, kiszívta a nap, stb, azon polírozással nem igazán fogsz tudni segíteni, hanem ott is le kell festeni az autót.
2013. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dirtboy ***** válasza:

/katalógussal összehasonlítva kiválasztották a megfelelő színt/

de miért így?


az autókon rajta szokott lenni a színkód. nekem pl a csomagtartó ajtó belső oldalán a zár résznél van.

másik dolog meg hogy egy értelmes festék boltban le tudják venni a színkódot a be vitt festett felületről nem pedig mintákat hasonlítanak hozzá.

2013. szept. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy kérdés: Véletlenül nem csinált semmit a tanksapkával az eladó, mielőtt megnézte a színt?

Nem nyomott rá egy kis pasztát, és elkezdte letörölni?


A többieknek: Éppen ezért nem színkód alapján csinálták, mert régi autó, napszívta festés, a gyári színkód sok árnyalattal eltérőbb lett volna.

Így viszont, mivel levette a tanksapkát, (amit ugyanúgy kiszívott a nap, mint az autó többi részét) a lehető legközelebbi színt lehetett kikeverni.

Az már más kérdés, hogy előtte felpolírozta.


Tedd ezt az egész autóval, és nem lesz különbség.

2013. szept. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt úgy szokás hogy csinálsz egy próbafújást. Kevés festékből. Aztán ha nem jó akkor visszamész és javítanak az árnyalaton. Természetesen teljesen ingyen.

Így utólag reklamálnod meg már felesleges. Megoldás hogy az egész kocsit lefújod az adott színre vagy a javított részt fújod át megfelelő árnyalatú festékkel.

2013. szept. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az autó 14 éves, nem mai darab, lent a peremnél és az ajtó sarkaiban volt sok elszórt apró rozsdafolt, azokat festettem egy síkban. Az autó eredeti színe bíbor, egy kis lilás árnyalattal. Természetesen napszívta, kopott már az eredeti festék, ez benne is volt a pakliban, de ez a festék teljesen más, sokkal bíborabb, mint az eredeti. Ugyan csak közelről venni észre, de akkor is csalódott vagyok, mert a város összes festékboltját bejártam, mire megtaláltam egy olyan helyet, ahol kis tételben is kevertek, a többihez képest emberi áron (4dl volt 9000). De mint kiderült hiba volt. A próbafestést megcsinálhattam volna, dehát mostmár mindegy, marad a polír, aztán lesz belőle ami. Mégegyszer köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 29. 19:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ha csak közelről venni észre, akkor nem is akkora nagy a bibi, elviszed políroztatni, ez még pont az a szint lesz, hogy lehet rajta segíteni. Egyébként az biztos, hogy mindenképp jobb, mint volt, tehát mikor rozsdapöttyök vcltam rajta.
2013. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!