Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Én most vettem egy fiat stilo...

Watt kérdése:

Én most vettem egy fiat stilo 1.6Dynamic 2003 évjáratu autót, olajat cseréltem benne 10w40 re, de nagyon eszi nem tudom hogy az olaj minösége nem jó vagy alapból ennyire eszi-e?! Tanácsot kérnék hogy milyen olajat vegyek bele hogy ne egye!

Figyelt kérdés
2013. szept. 30. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Először meg kellene nézni, nincs e valahol olajfolyás a blokkon. Ha nincs akkor nagyjából kizárhatod, hogy elfolyik az anyag a blokkon kívülre ( pl. egy rosszul meghúzott olajszűrő miatt).


Ha nem folyik el sehova, akkor megeszi. Még a leggagyibb olajat sem lenne szabad egy jó motornak látványosan enni, ebben az esetben jobb lesz ha szerelőhöz fordulsz.

2013. szept. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dörmögő ***** válasza:
Kéken füstöl?
2013. szept. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy mit ír a gépkönyve a verdának, milyen olajat ajánlanak bele gyárilag. Ha nincs benne (elméletileg benne kell lenni) vegyél bele drágább olajat ne sajnáld rá a pénzt -az olaj a motor lelke-. Ha nagyon enné az olajat, sokat kell után tölteni, vegyél bele sűrűbb, 15W40-es olajat, vagy cseréld ki az összes szelepszár szimmeringet.
2013. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem nincs kékfüst csak olyan mint egy diesel,kormos fekete füstöt add!Az olaj márkája amit bele öntöttem az valvolin szerintm nem a legrosszab olaj!A könyvébe a gyári olajat javasolják selénia 10w40 de még nem halotam erröl az olajrol!
2013. okt. 1. 10:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Selénia a Fiat típusspecifikus olaja,KB::4000 körül van litere.Pld.Bárdiban van,azt tudom.
2013. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az Eneos 10W40-et, minden adalék anyag nélkül. Ha ezzel sem szűnik meg a baj, akkor szelepszár szimmeringet kell cserélni. (szerintem)
2013. okt. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi majd kipróbálom
2013. okt. 2. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!