Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a teendő ha nem találom a...

Mi a teendő ha nem találom a szervizkönyvét?

Figyelt kérdés
Szeretnék eladni egy autót amit örököltem, viszont sehol sem találom a szervizkönyvét. Ilyenkor mit tudok csinálni?
2013. okt. 1. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
nem fontos annyira, mivel nem hivatalos irat. ráadásul pár ezer forintért bárki hamisít. Az okos vevő pedig nem szervizkönyv hanem állapot alapján vesz autót, megvizsgálva. Ha pedig valami fontos dolog érdekli (pl szériahibát javítottak-e már stb) akkor utána lehet járni általában a márkaszervizben.
2013. okt. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bemész a márkakereskedésbe, és ha járt ott az autó, kinyomtatják Neked.
2013. okt. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. És mi van akkor ha nem márkaszervizben járt a kocsi?
2013. okt. 1. 22:36
 4/9 anonim ***** válasza:

"pár ezer forintért bárki hamisít"

Igen, csak ezzel az a gond, hogy:

1. A szervíz számítógépes rendszerében viszont nem lesz benne, egyenes lebukás, ha a vevő utánaérdeklődik előre. Ha a vásárlás után érdeklődik utána és kiderül, hogy hamis, akkor ez a vásárló megtévesztése tényállását meríti ki fennforgásilag :))) ami büntetést von maga után.

2. Lebukás esetén a vásárló megtévesztése, büntetik, mint ahogy most már a km óra tekerést is. A km óra tekerések száma is kezd visszaesni, azt vettem észre.

3. Hogy hitelesnek tűnjön a szervizkönyv:

a.) Egy eredeti üreset kell lopni. Régen így csinálták. Lopás vétsége.

b.) Eredeti pecsétnek kell lennie benne. A pecsételgetést komoly ember nem vállalja, vagy ha igen, akkor nem hülye, jól megkéri az árát. Ha ezt illetéktelen munkatárs teszi, akkor jogosulatlanul használja a pecsétet, ha kiderül, akkor bukta. Ha hamisítja a pecsétet, akkor azt is büntetik. Hiába nem okirat a szervizkönyv, ha odahamisítja egy cég pecsétjét, megszívja, ha utánanéznek.


Évek óta nem láttam hamis szervizkönyvet. Nem véletlenül. Illetve olyat láttam, hogy lenyúlták egy másik autóét és azt használták fel. Eredeti volt, csak nem ahhoz az autóhoz való. Mivel kiderült, gondolhatják, hogy lett következménye.


Általánosságban véve igaz, hogy minél több iratunk van, ami bizonyítja az autón elvégzett javításokat, annál nagyobb az autó értéke is. Szervizkönyv, számlák, nyugták, garancia levelek alkatrészekről.


Vannak már elektronikus szervizkönyvek. Ez félrevezető elnevezés, mert simán csak azt jelenti, hogy nincs szervizkönyv, kizárólag a számítógépes adatbázisban tárolják az elvégzett javításokat, kötelező szervizeket.

A Mazda ilyen elektronikus "szervizkönyvet" használ.

Ha Mazdája van, akkor is tegye el a számlákat és egyéb papírokat, hasznos lesz eladásnál.


Ez van, hiába nem ér egyesek szerint egy napon kiszárított lócitromot sem a szervizkönyv, a piacon komoly árnövelő hatása van az eredeti és vezetett szervizkönyvnek, persze az ótó állapotához képest. El lehet adni az autót, de rendes szervizkönyvvel valamivel többet is érne a piacon.


Ha valaki vásárló, akkor szervizkönyv hiányában le kell nyomozni a kiszemelt autót. Fel kell hívogatni a szervizeket, ahol járhatott az autó. A márkaszervizt ki kell kérdezni, hogy mik voltak feljegyezve náluk utoljára. Ha ezek után sem bízhatunk az autóban, akkor inkább hagyjuk ott.

2013. okt. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Akkor ezek szerint ha felhívogatom azokat a szervizeket ahol szerintem járhatott, akkor tudnak nekem adni papírt róla? Lehet csak én vagyok túl becsületes, de nem szeretnék eladni olyan kocsit amiről még én sem tudok ilyen szempontból semmit. Másrészt biztos vagyok benne, hogy járt szervizbe, ez 100%, pont ezért nem szeretném hogy esetleg az miatt ne vinnék el, mert nem tudok róla papírt mutatni. Nem akarok én átverni senkit.
2013. okt. 2. 02:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha márkaszervízbe járt, akkor csak be kell slattyognod az egyikbe. A rendszer közös.
2013. okt. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
Nem temettétek el véletlen?
2013. okt. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem vagy egy bunkó köcsög véletlen?
2013. okt. 23. 23:46
 9/9 anonim válasza:
de
2013. nov. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!