Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes a repedt szélvédőt...

Érdemes a repedt szélvédőt megjavíttatni, vagy inkább ki kell cseréltetni?

Figyelt kérdés
Rengeteg honlapon látom, hogy foglalkoznak javítással, ilyenkor valami ragasztót juttatnak a repedésbe egy injektorral. az érdekelne, hogy ez mennyire jó eredményt ad. A videókon a javítás után is látni egy vékony karcolást, nem tudom, ez mennyire zavaró a valóságban. Ha valakinek van ilyen tapasztalata, megosztaná? Köszi!

2013. okt. 2. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Cseréld ki.

A repedés tovább reped attól hogy mozog remeg a kaszni. Az üvegjavítók nem is igazán vállalják el az ilyesmit. Ök inkább a kavicsfelverődéseket tudják eltüntetni szépen.

Nekem is keletkezett egy repedés a szélvédőmbe de pár hónap múlva végig is repedt a túloldalig.

2013. okt. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De ezek a javítók előbb megfúrják az üveget a repedés vége előtt, így a feszültség megszűnik, és a repedés legfeljebb a furatig tud tovább terjedni, legalább is így magyarázzák.


Mindenesetre ezt a kockázatot még bevállalnám, mert mégis sokkal olcsóbb megpróbálni, mintha egyből cseréltetek. Inkább az érdekelne, hogy milyen a vizuális eredménye a dolognak, mennyire fog látszani a repedés nyoma. Igazából még csak a bal alsó sarokban van a repedés, nem annyira feltűnő helyen.

2013. okt. 2. 13:32
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
Megéri megpróbálni. Nekem kamionon több repedés is volt, de a fúrás és tömítés után nem repedtek tovább, még 3 évig maradt az a szélvédő ( persze nem a szélvédő közepén voltak a repedések).
2013. okt. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
94%

Nekem kagylós törést (kavicsfelverődés körkörös nyommal) javítottak - akkor beszélgettem az üvegjavító sráccal: ő őszintén megmondta, hogy centik alapján szabják az árat repedésjavításnál, viszont 10 centis hossz felett mindenképpen a cserét szokta ajánlani.


De állj meg egy ilyen javítónál, nézesd meg, kérj árajánlatot. Meg kérj ajánlatot cserére is üvegesnél, hasonlítsd össze aztán el tudod dönteni.


Szerintem látszani fog a kijavított repedés, ahogy a kis törés nyoma is látszik - az idő előrehaladtával pedig a javítás is kap terhelést, hideget-meleget-fagyot, így egy idő után csúnyább lesz.

2013. okt. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!