Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy teljesítményű autóra...

Nagy teljesítményű autóra milyen márkájú és típusú téligumit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2011-es Skoda Superb 3.6 kombim van. Nem tudom hogy milyen téligumi kéne rá, mert ez lesz az első téli szezonja a kocsinak, eddig mindig garázsban állt, de a "mindenes" kocsimnak annyi, javíttatni már nem éri meg. Biztos most röhögtök hogy ez hol nagyteljesítményű, de kicsit pöckölve lett, most olyan 400-420 paci körül van. Most Continental Conti SportContact 255/35/19 van rajta, de lassan ideje váltani.. Valamint még az a kérdésem lenne, hogy alufelnit (gyári Audi RS4 19" és OZ Ultraleggera HLT 19", de ezen most slick gumik vannak) lehet télen használni, vagy muszáj olyan gusztustalan lemezfelniket vennem? Esetleg van még egy garnitúra Octavia RS 18"-os gyári alufelnim, ha az megfelelő a téli használatra.

2013. okt. 3. 12:40
 1/8 Sinead ***** válasza:
A Michelin, és a Continental vezeti a megbízhatósági listát. Alufelnit használhatsz télen, de a só tönkre fogja tenni és ronda lesz.
2013. okt. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én az ADAC tesztet szoktam olvasni gumivásárlás előtt és megnézem, hogy az én szempontjaimnak melyik gumi felel meg. Még nem nyúltam mellé. Amúgy tökmindegy, mekkora teljesítményű az autó, a fizika ugyanúgy vonatkozik rá. Télen neked is csak az a négy tenyérnyi felület tapad az útra, mint az 1.4-es autóknak, szóval csak ésszel.
2013. okt. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a Hancoock gumiokról is jókat hallok de a Michelin nagyon jó minőségű. Nekem már 5 éve az van és még mindig kifogástalan.

A felniből igazából mindegy milyen van, nekem sima natúr alufelnim van és dísztárcsa van rajta, télinél az bőven jó én szerintem. Bár a só sokat árt neki sajnos én azért is nem költök több 10ezreket ilyen csicsás felnikre, arra ott a nyári.

2013. okt. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Több autót, többféle gumival használtam már rendszeresen, de érezhetően a Michelin volt a legjobb. Én azt ajánlom.
2013. okt. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még egy szavazat a Michelin mellett, az a legjobb és kevésbé kopik. Nekem most Alpin A4 grnx van és csak ajánlani tudom.

A minőséget érdemes megfizetni.

2013. okt. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Alufelnit használhatsz télen, de a só tönkre fogja tenni és ronda lesz."

a rendes, gyári alufelni (ami ugye nem aluminium) nem lesz semmi baja, inkább a kevésbé peres, de vékonyabb gumiprofil miatt használnak acélfelnit. Én hagyom ugyanúgy a könnyűfémfelnit, igaz, csak 205/55/r16.

2013. okt. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is a Michelinre gondoltam először, de a Continental gumijaiban sem csalódtam még (igaz azok azok mind verseny és nyárigumik voltak). Akkor ezt a kettőt nézem. Hankookot biztos nem veszek, eddig kétszer pördültem meg, és mindkétszer Hankook volt a kocsin. És eléggé csúszkáltam is velük. Különböző szettek voltak! Bár lehet hogy ez csak véletlen, de másoktól sem hallottam róla jókat. És akkor melyiket merjem beáldozni? Az RS4-es szett különösen a szívem csücske, mert fél év alatt tudtam beszerezni, és millióban is akörüli összeget fizettem érte.. Most is az van az autón. Igazi alumínium. Az OZ-k versenyfelnik, azokon vannak a slickek, szóval azt se szívesen áldoznám be, mert elég drága és tetszetős szett. Az RS felniken meg most valami gagyi nyárigumik vannak, hétvégi kis kerékcsikorgatáshoz meg gumifüstöltetéshez rakattam fel őket. Valahol talán az acélfelnik is megvannak, mert amíg az autó tesztelése és építése zajlott, addig nem volt szívem az alufelnit fenthagyni, mozgatni pedig kellett a kocsit, így vettem egy szett acélt.. De azzal meg nagyon hülyén néz ki a kocsi.
2013. okt. 3. 13:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Superben nyáron Michelin volt, télen Conti. Mindkettő kiváló! Mostani autómon Pirelli van, ez is jó gumi!
2013. nov. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!