Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia-ról vélemények?

Skoda Octavia-ról vélemények?

Figyelt kérdés

Kinéztem ezt a kocsit, mert eléggé tágasnak, és kényelmesnek tűnik, akár hosszabb utakon is.

Az első generációt nézegetem, facelift utániakat. Szerintetek melyik motorral érdemes keresgélni őket? Az 1.4-es 75 lovas szerintem gyenge egy ekkora autóhoz. Nézegettem az 1.6-os 101LE-s, és az 1.8-as 148LE-s változatokat (nem az RS-t!).

A dízelek annyira nem érdekelnek, meg hát abból csak egy lehetőség van, a jól bevált 1.9TDI, amiről sokan ódákat zengnek VW-es berkeken belül. De valahogy nem akarok traktort magam alá. :)


Szóval, főleg benzinesben gondolkodom. Melyiket ajánljátok inkább? Fogyasztási adatok hogy alakulnak vegyes használat mellett (50-50% város és országút)?


Ja, és mellesleg mi a véleményetek úgy általánosságban erről a gépről?



2013. okt. 5. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
ha mindenképp benzin akkor az 1.6 mondanám, 50-50nél olyan 7liter körül fogyaszt, de ha évi 10-15 ezernél többet autózól,jobb lenne a traktor alád mint a benzines, akárhogy nem akarod.
2013. okt. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Érzelmi és vezetési stílus alapján kell elsősorban motort választani. Ha valaki szereti nagy fordulatszám tartományokban járatni a motort, annak benzines való. Aki nyomatékból szeret vezetni, annak dízeles. Ez van, aki benzinest szeretne, nem fog kibékülni a dízelessel, ez az érzelmi faktor. Dízelest inkább évi 25e km felett éri meg igazán üzemeltetni, de épp ennyi még simán belefér egy 1.6 benzines számára is. Az 1.6 elmozgatja ezt az autót, az 1.8T motorral már sportos is.

A fogyasztási adatokat és egyéb paramétereket itt lehet kikeresni a kiválasztott autótípusokhoz:

[link]

2013. okt. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2013. okt. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első széria még nem is olyan tágas, mint a 2. avagy w. facelift.

1.6 motor sem túl nyomatékos, de autózható.

1.4 felejtős, gyenge, bár.....nekem ilyen volt a cordoba, nekem elég volt.

2013. okt. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Évi 10 ezer km körül járok, legalábbis az eddigi kocsiba annyi szokott kerülni. Általában nyugodtan, olyan nagypapásan szoktam vezetni, kényelmes 90-el. :)

Szóval azt mondjátok, hogy elég bele az 1.6, ugye?


Utolsó válaszoló: a Cordoba nem kisebb, mint az Octavia? Nem lehet, hogy azért volt elég bele az 1.4-es?

2013. okt. 6. 12:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Valamivel kisebb, de több mint 1 tonna a súlya.

Sokan megelégednek octiba is az 1.4-es motorral.

Google: skoda octavia index fórum. érdemes elolvasni

2013. okt. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!