Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem értek a kocsikhoz, de...

Nem értek a kocsikhoz, de mostanában elkezdtek érdekelni, hogyan vághatnám kicsit jobban a témát?

Figyelt kérdés
Merre, miket érdemes olvasgatni? Eddig nem igen izgattak a kocsik, de most olyan baráti körbe kerültem ahol totális autó-motor rajongás uralkodik, és különböző autók elkezdtek tetszeni már tudok róluk dolgokat stb, viszont ha alkatrészek ilyesmik kerülnek szóba, meg vagyok lőve, mert arról kábé fogalmam sincs hogy melyik mire való, most mi abban a húde fasza hogy ilyen meg olyan a gyújtás és a motor. Szóval, miket olvasgassak hogy jobban értsek a kocsikhoz, motorokhoz? :D

2013. okt. 7. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát az interneten nézegess meg olvasgathatsz itt ezen az oldalon is, de az a legrosszabb fajta, aki csak a gép előtt ért nagyon az autókhoz, mikor meg meglát egy autót élőben, csak pislog. Úgyhogy kérd meg a barátaidat, hogy meséljenek, legalábbis engedjenek hogy nézegesd az autókat meg vigyenek sokat, mert csak igy lehet igazán belelendülni a témába.
2013. okt. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Wikipédián kezdd a dolgokat, aztán ha onnan sem értesz valamit, akkor azt a konkrét dolgod kiguglizod. Így nagyjából érteni is fogod. De ennek valóban nincs semmi értelme, kivéve akkor, ha autószerelői képzés előtt állsz. Máskülönben nehezen fogod megtanulni, szvsz.
2013. okt. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hát vannak autós-motoros újságok. olyanok mint a nőknek a ruha-meg a divat meg az életmód, csak ez kocsiba-motorba /vegyesen. :D konkrét címet nem tudok mondani, de ha bemész egy újságoshoz ott jobban körül tudsz nézni, aztán a netről meg letöltöd, és még fizetned sem kell érte. :)


ezek után , ha már jobban képbe vagy felpattintatod a haverok kocsijának motorháztetőit, és megkéred, hogy magyarázzák el és mutassák meg mi az a levegőszűrő, lambdaszonda, olajbetöltő nyílás, ...stb! :D jó tanulást! :)

2013. okt. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nincki ***** válasza:

Két nagyon jó videót tudok neked ajánlani első lépésnek, nem mai darabok, de a lényege még most is ugyan az :)


benzinmotor működése

http://www.youtube.com/watch?v=kIrCgz7ux38


A diesel motor működése

http://www.youtube.com/watch?v=H5OMlLZyTIo

2013. okt. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

itt egy vidi a modern TDI dízelmotorokról.


http://www.youtube.com/watch?v=H5OMlLZyTIo

2013. okt. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én kb egy éve veszem az auto bildet és mivel töviről-hegyire elolvasom elég sokmindent meg tudok egy-egy autóról és ha valamit nem értek akkor google. Meg én sokat nézegettem a hasznaltauto.hu-t ott típushibákat tudtam meg, képben voltam az autóárakról stb. és mivel olyan szerencsés vagy, hogy autó mániás barátaid vannak élőben is nézegesd a kocsikat ha valamit szerelni kell segíts benne, kérdezz nyugodtan, hogy mi-micsoda nem lesznek mérgesek. Ha van kedved, időd, energiád, és elsősorban pénzed akkor elkezdhetsz egy autószerelőnek tanulni és akkor még jó is lesz a csapatba, hogy te biztosan tudsz kocsit szerelni, és akár hozzád fordulnak segítségért. Sok sikert!
2013. okt. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

itt is nézelődhetsz, ez is jó oldal.:


[link]

2013. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!