Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás ügyben kérnék...

Autóvásárlás ügyben kérnék segítséget. Vélemények?

Figyelt kérdés
Autót vennék, sokat gondolkodtam rajta milyen legyen, nem utolsó szempont a fogyasztása, alkatrészárak, viszon szeretném azért ha menne amikor kicsit megtaposom (autópályát járnám vele). Alfa romeo nagyon tetszik, de motorikusan nem ismerem őket. Olcsón hozzájutok viszonylag minden tipushoz. Kinéztem egy 146 os modellt, 1.6os 16 szelepes benzinest, jó állapotbam, kevés kilóméterrel..ennek menyi lehet a fogyasztása? Vagy milyen tartósak? Vagy az 1.9 es jtd motorosokról mi a véleményetek?
2013. okt. 7. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha autópályára kell akkor szerintem mindenképpen dizelest vegyél !

Nekem mitsubishi carisma 1.9td m van Miskolc-Pest oda + vissza megvan 10ezer forintból + matrica.

2013. okt. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az Alfa inkább hobbiautónak való, ugyanis sok a gond vele és nehéz szervizelni. A motorjai viszonylag pörgősebbek, így az élettartamuk is rövidebb az átlagnál, fogyasztásuk pedig magas.

dízelt akkor érdemes venned, ha sokat mész, (legalább 20e km/év), mert a szervízköltségek magasabbak egy dízel autónál.

A feltételeid alapján vagy száz tipus is szóba jöhet, jó lenne többet tudni az igényeidről.

Mennyi pénzed van rá, utast viszel e vagy csak magad vagy, városban mennyit használod, mennyi időre tervezed az autót, stb.

2013. okt. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Keveset használom városban az autót, s többnyire egyedül. Olaszországból venném, ezértis az alfa lett a választásom. Jóval áron alul kapom meg
2013. okt. 8. 08:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Én WV k nél néznék körbe,és mindenképp diesel!
2013. okt. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha megbízhatóság fontos, akkor az alfa felejtős.

Autópályázni diesel kell, legalább két litert spórolsz vele 100 kilóméterenként.

Ha olaszt szeretnél, akkor marad a fiat stilo 1.9 jtd.

2013. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem Alfát javasolnék neked, de amennyiben olyan lehetőséged van, hogy jóval olcsóbban megkapod, mint más tipust, akkor egy keveset futott, jó állapotú autót érdemes behoznod. Persze számítsd bele a regadót és az üzembe helyezést is. Számold ki azt is, hogy mennyit költesz rá 1 hónapban (tankolás), javítással nem tudsz előre számolni, és úgy hasonlítsd össze más tipusokkal, vagy úgy, hogy itthon veszel egy másik tipust amit kinéztél. Ha még így is jóval olcsóbban jössz ki, akkor jöhet nyugodtan a kiválasztottad.
2013. okt. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez valami magyar népbetegség, hogy mindenki l akar beszélni az Alfáról. Vagy olyanok, akiknek soha nem volt, vagy olyanok, akik csak hallották valakitől, aki szintén hallotta, hogy nem jók, vagy valakinek a szomszédja vett egy széthajtott használt vacakot és azt szidta, vagy ő maga nyúlt bele csúnyán. Ez még nem jelenti azt, hogy olyan rosszak az Alfák, mint amilyen a hírük. Nem problémásabbak, mint bármelyik másik használt autó. Jó ez a 146-os. Főleg a JTD-sek.
2013. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!