Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autófényezés! Mit javasoltok,...

Blinty666 kérdése:

Autófényezés! Mit javasoltok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Adott egy két személyes coupe ,adott hozzá egy teljes body ami úton van külföldről (első lökhárító,hátsó lökös,küszöbök) .Továbbá vannak az autón javításra szoruló dolgok pl.:karc,kavicsfelverődés ,egyik sárvédőív amit valószínűleg újra is kell fújni illetve a gyári spoiler levétele és a csavarok helyének behegesztése és fényezés ott is . Elsőnek arra gondoltam ,hogy az új elemeket a kocsi színére fújatni és a fentebb felsorolt hibákat kijavítani ,de mikor átgondoltam mennyibe is kerül ez ,felmerült bennem az ötlet ,hogy akkor már az egész kocsit telibe fújni kívülről matt feketére (egyrészről imádom a matt feketét ,másrészről szerintem még olcsóbb is mint a metál fekete ...gondolom én mint laikus) .kis pozizívum ,hogy a tetőm carbonozva van ,ahhoz nem kell nyúlni teljes fényezés esetén . Érveket ellenérve ötleteléseket ,gondolatkifejtéseket és tanácsokat kérnék .

2013. okt. 8. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
fényezés helyett fóliázás nem olcsóbb?
2013. okt. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez is megfordult a fejemben , de nem feltétlen jönnék ki sokkal olcsóbban ,arról nem is beszélve ,hogy az nekem hanyag munka lenne ,ha tudnám ,hogy a fólia alatt egy szétcsiszolt összegittelt valami lakozik .És akkor még ott van az is hogy ha jól tudom a fóliának talán 4-5 év élettartamot szoktak jósolni
2013. okt. 9. 02:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Azthiszem erre (is) mondják ,hogy nem minden a külső
2013. okt. 9. 02:49
 4/7 anonim ***** válasza:

1. ha telibe fényezteted a kocsit, a hibákat akkor is ki kell javítani, ez "x" Ft-ba kerül

2. ha csak a szükséges elemeket fényezteted, ugyanúgy javítani is kell, akkor "x-a nem fényezett elemek" Ft-ba kerül

3. ha az 1 és 2 pont közötti különbség kicsi, akkor érdemesebb az egészet újrafényezni

3. a matt fekete sem olcsóbb mint más szín, a metál drágább

2013. okt. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha megengedheted magadnak, válaszd mindenképpen a telifényt! A javító fényezésnek megvan az a hátránya, hogy bármilyen gondosan kikeveri is a festő az eredeti színt, a régi festék és az új festék biztos, hogy nem fog azonos mértékben fakulni, így aztán pár év múlva már elüt, kiabál majd, hogy hol volt belejavítva a fényezésbe, és az szerintem egy kész szegénységi bizonyítvány.


De a mattfeketéről lebeszélnélek. A matt festékeknek kisebb a vízlepergető hatásuk, könnyebben fogást talál rajtuk a rozsda.

2013. okt. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak egy kis pontosítás:

A rozsda nem függ a festék színétől, csak attól, mennyire és milyen módon van kezelve a kaszni festés előtt.

A vízlepergető hatásnak sem a színhez van köze, hanem a lakkhoz.

2013. okt. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, hogy mattfekete fényesre lakkozva? Az jó is lehet. :)


A matt attól matt, hogy pórusos, és az kapilláris elven a lemezhez vezeti a vizet. Meg a kosz is azért ragad bele jobban. Nem autóra való. Én még a frizsideremet is újrafényeztem fényessel, amikor lemattult, mert minden ujjnyom ott maradt rajta meg az alja megindult, szörnyű volt. Amióta fényes, nincs vele gond, egy törlés a jaros szivaccsal, és patyolat.

2013. okt. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!