Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lenne itt egy fontos kérdés....

Lenne itt egy fontos kérdés. De megkérek mindenkit csak is kizárólag hozzáértő személyek adjanak választ. Van egy 2005-ös volkswagen new beetle autom, és pár napja tönkre ment a klimám?

Figyelt kérdés
Látszólag minden működött a műszerfalon az ac gomb is világított mikor bekapcsoltam de a kompresszor nem akart dolgozni sehogyan sem. Darabokra szedtem a műszer falat, és kiderült, hogy az a panel, ami egybe van a klima gombal a levegő erősség kapcsolókkal és a hőmérséklet szabályozóval tönkrement. Pontosabban mindegyik gomb csavaró működik, csak az AC gomb mögött lévő elektronika nem. Mivel az usa-ban lakok nem tudok vásárolni egy uj panelt mert nem adnak egy külön betétet az AC gomhoz. Az egesz panelt kéne kicserélni hol ott csak egy gomb nem működik az az a gomb mögött lévő dolgok. Itt egy ilyen panelért elkérnek 300-400 dollárt is mert europai alkatrész az nagyon drága!!! Megfogtam és a kompresszorból bevezettem egy kábelt az utastérbe ahol egy kapcsoloval osszekotottem az elektronikát, és azt beépítettem a műszerfalba az extra gombok mellé. Az AC gombot bekapcsolva hagytam és a motort bekapcsolva csak felkapcsoltam a kapcsolot. A levegő 1-es fokozaton volt és tökéletesen működött a klima jég hideg levegőt adott. De ugy 10 perc múlva felforrósodott a kapcsoló és a mögötte lévő 2 kábel megolvadt és kifüstölt. Ekkor leszedtem a kapcsolót és én barom láttam hogy egy másik kapcsolót szereltem be ami 120-as volt.... Persze hogy megadta magát. Kicseréltem egy 320-asra ami nagyobb erősebb. 25 percig folyamatosan járattam vele a klimát mentem pár kört kitűnően működik, csupán az a baj, (ha baj egyáltalán) hogy a kapcsolo körüli kis fém gyűrű olyan 5 perc múlva felmelegedik mint az előző de ez nem füstöl csak meleg, és azon kívül minden oké. Szeretném egy szakember véleményét kikérni erről. És ha eddig nem sült ki akkor mi a véleményetek a felhevülés elhanyagolható tényező-e vagy sem?

2013. okt. 9. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Használj relét a kapcsoló tehermentesítésére. Ha így hagyod azt kockáztatod hogy tüzet okoz.

[link]

2013. okt. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Esetleg nézz szét itt:

[link]

2013. okt. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bizony, relézd meg. Bár nem írtad milyen vezetéket használtál, érdemes lenne nagyobb keresztmetszetűt keresni a mostaninál.
2013. okt. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
relé, és vastag minimum 1,5-es vezeték, de még lehet az is kevés
2013. okt. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezekre mind gondoltam en is. A vezetekem eleg jo. Es sajnos fogalmam sincs mi az a relezes......
2013. okt. 9. 22:03
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de vissza az egész!!! Hála istennek találtam egy dillernél egy össze vissza tört kis autót, pont 2005-ös mint az enyém eladta nekem a panelt 25 dolcsiba fájt holnap szerelem be. Boldogság van happy end.
2013. okt. 10. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!