Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Termosztát gond lehet?

Termosztát gond lehet?

Figyelt kérdés

Egy Daewoo matiz 2-ről van szó. Eddig elég lassan melegedett fel a hűtővíz, kb 4 km kelletett neki(városban), aztán pár napja nem melegedett fel egyáltalán. Így a fűtés sem ment.

Aztán ma meg pár perc alatt felmelegedett és a fűtés is működött rendesen.


Némi műszaki ismeretem van, ezért termosztátra gyanakszom. Az produkálhat ilyet?


2013. okt. 9. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen nagy valószínűséggel az lesz a bűnös.
2013. okt. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha nem nyit ki a termosztát tehát ha nem melegszik fel a hűtővíz, akkor az nagyon nem jó, mondjuk most nem szorul meg olyan könnyen a blokkja mert nincs 35 fokos kánikula, de nem szabad olyan sokat úgy közlekedni vele hogy nincs megfelelő hűtés, de gondolom ilyenkor a ventillátor sem működik ha nem érzékeli a hőfokot!
2013. okt. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Családtag autója, nem az enyém. De mondtam neki hogy mihamarabb szerviz, addig meg gyakran nézze a hőfokmérőt hogy nem-e melegszik túl.

Egyébként ennek a cseréje mennyire bonyolult? Itthon esetleg bele merjek vágni? (motorokat szereltem már elég sokat, autót csak ritkán, de azért van hozzá érzék, meg szerszámok is szép számmal)

2013. okt. 9. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!