Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 ütemű robogóhoz a feleségem...

Batta Ádám kérdése:

4 ütemű robogóhoz a feleségem 2T, azaz két ütemű Castrol motorolajat töltött a robogó olajteknőjébe. Most mi a teendő? Ha beinditanánk és járna vele mi történne?

Figyelt kérdés
Sajnos csak akkor vettem észre, mikor már beletöltötte. Most késő este van és még a leeresztő csavart sem találom, reggel meg ezzel kéne menni dolgozni.

#kétütemű #motorolaj #4 ütemű robogó #Castrol motorolaj #robogó olajteknő #Castrol Actevo
2013. okt. 9. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
azt a 4-5 deci olajat leengedni egy zseblámpával vagy telefonnal világítva, kevesebb idő lett volna mint megírni ezt a kérdést...
2013. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem picit keresgesd a leengedő csavart, én nemmernék elindulni vele, max pár kilóméterre. Ha a csavar nincs meg probald meg az olajat kiszivni valami plexicsovel, vagy egy szivoszallal.
2013. okt. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ideiglenesen sem maradhat benne? Okoz kárt? Ha igen, akkor átmosni nem kell? Azaz leengedném, de nincs másik olaj most itthon és reggel menni kellene vele.
2013. okt. 9. 20:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Nemhiszem hogy sok ember ontott 2T olajat rossz helyre és, hogy utána ki is próbálta. Ha megirod milyen motor, többet tudunk segíteni.
2013. okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy métert se menj vele... Lévén a 2T motorolaj meggyullad, más a viszkozitás, keveredik a benzinnel és feloldódik benne... Nagyon komoly károkat is okozhatsz a motorban, ha benne hagyod.


Átmosni azért nem kell, csak ereszd le, cserélj olajszűrőt meg olajat, majd egy pár km után ellenőrizd benne az olajszintet és ha kell tölts utána.

2013. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Mitől gyulladna meg, és hol keveredik a benzinnel?
2013. okt. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A forró hengerfalon. Persze optimális esetben ha tökéletes a lehúzás akkor sehol sem tud bekeveredni az égéstérbe, de szerintem itt senki nem tudja, hogy a forró 2T olaj mennyivel lesz hígabb, mint a 4T olaj, sikerül-e tökéletesen elszigetelnie az égésteret az olajteknőtől.


De a legfőbb gond az, hogy egyáltalán nem biztos, hogy optimális kenést tud biztosítani, az meg szívás lenne, ha 500 méter után jól megszorulna a dugó...

2013. okt. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szóval ez a 2T olajnak 75 fok a lobbanás pontja! Na ezt csak most figyeltem a dobozán, ami nem magyar volt, mert mi külföldön vagyunk. Ezért nézhette be az asszony a vásárt. Hisz ő csak annyit mondott a boltba, hogy scooterhez kellene neki olaj, azaz robogóhoz és igy kezébe nyomták a 2T-s olajat. Nos leengedtem az olajat űgy 7dl jött le. Ez a 7 deciliter a nivópálcán nézve pont a középállásba mutatott a max és min szint között. A gondom most az lett, hogy csak 3 deciliter sima 10W-40-es motorolajat találtam itthon, amit beletöltve ép a minimumszinten mutatja, de hidegen, még beinditás előtt.
2013. okt. 9. 21:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Hy!

Most nem olvasom a többi kommentet ,így csak azt írom le amit Én csinálnék!

Elsőre:Elfelejteném a castrol olajat!:) Unixnál,lángautónál lehet jobb olajakat is olcsóbban megvenni(pl repsol)

Nos ha jó munkát akarsz végezni akkor veszel motorblokk kimosót amit hozzáöntesz,azzal járatod és leereszted melegen és feltöltöd a kívánt olajjal.MIvel hogy 2t lett hozzákeverve azzal sok baj nincs ha járatod melegedésig hisz az is kenésre való csak a viszkozitása csúnyán más és benzinbe való,de valamennyi kenést biztos ad míg melegíted.

2013. okt. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!