Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan lehet alkatrészeket...

Honnan lehet alkatrészeket találni egy DR 500 S-hez?

Figyelt kérdés
Van egy öregecske suzuki-m, pontosabban egy DR 500 S. Szeretném generálozni a blokkját, de elég nehézkesen találok hozzá alkatrészt. Honnan lehet esetleg hozzá kapni alkatrészeket és tömítéseket?

2013. okt. 12. 18:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Tiszteletem kolléga! :)


Szerintem te is nagyon hasonló cipőben fogsz járni, mint én, csak nekem 1978-as, még 4 hengeres GS500E gépem van.


Ezekhez már nem igazán készül utángyártott alkatrész, így meg lehet próbálni a márkakereskedésben. Én bementem a helyi Suzukiba, 5 perc keresgélés alatt előszedték a gyári katalógusból a cikkszámot és megrendelték az alkatrészt. Ugye az enyémet nem forgalmazták errefelé, így ha van Európában holmi, akkor 1 hét, ha nincs akkor 3-4. Pl. a km-spirál 4700 HUF környékére jött ki, 8 nap alatt lett meg.

Olyan alkatrészeknél, amik típusspecifikusak és nem is lehet otthon legyártani nem nagyon van más lehetőség.

Persze nem véletlen, hogy sok régi motornál a tömítéseke a tulaj/szerelő úgy vágja ki tömítőlapból (pl. köznépi nevén klingeritből, ami legtöbb esetben nem klingerit, mert az már nincs).

Ez van, régi motor rendberakása vagy sok (legalábbis több) pénz, vagy sok improvizáció...

2013. okt. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!