Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 99-s F Astrában cseréljek...

99-s F Astrában cseréljek hajtóműolajat? Hogyan csináljam meg itthon a cserét? Miért veszi nehezen az 1-t?

Figyelt kérdés
Azt mondják nem kell olajcsere, de szerintem túl a 200 ezer km-n, már illene. Itthon szeretném a cserét, szerszámok, akna adottak, és egy kis hozzáértés is. Kuplung 20 ezer km-mel ezelőtt lett cserélve, csak lassítás közben veszi nehezen, állóhelyzetben könnyen megy, többi fokozatnál nincsen probléma.
2013. okt. 12. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:

"csak lassítás közben veszi nehezen"


Mondták már, hogy egyest csak elinduláshoz használunk, ezért csak álló helyzetben kell kapcsolni? Azzal meg nincs gondod.

2013. okt. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak szólok, hogy nincs rajta leeresztő csavar!
2013. okt. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Dörmögő ***** válasza:
Ha az autó mozgásban van akkor természetes hogy nem egyszerű (bár nem is lehetetlen) 1-esbe vagy hátramenetbe tenni.
2013. okt. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy H Astrám van, közel a 200.000 km-hez. Pár hete direkt személyesen megkérdeztem Opel szakszervizben, hogy nem lenne-e érdemes a váltóban olajat cserélni, mert még a gyári van benne.

A válasz határozottan az volt, hogy nem szükséges, mert nem kap hőterhelést a váltó ami miatt tönkremenne benne az olaj. Csak akkor szokták cserélni ha valami miatt meg kell bontani a váltót. Ekkor ugyanis nem a használt olajat töltik vissza. Illetve ha valamilyen oknál fogva elfolyik menet közben.

Tehát a szakszerviz szerint a váltóolaj az Opelekben örök életű.

Saját maguk ellen beszéltek, mert velük cseréltettem volna le. Így semmi érdekük nem volt hozzá, hogy ezt mondják.


Az, hogy menet közben nem, vagy nehezen tudod berakni 1-es sebességi fokozatba, bizonyos sebesség fölött (~15-20km/h) teljesen normális.

2013. okt. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dörmögő ***** válasza:

10:09

Az én opelem gyári könyve i azt írja hogy a váltóban nem kell olajat cserélni. Másrészről annyit fűznék a szervizben halottakhoz hogy az olaj a motorblokkban leginkább nem a hőterheléstől használódik el, hanem attól hogy az égéstérből az olajba jutó anyagok elsavasítják, és a savas kémhatású olaj nehogy kenné az alkatrészeket, hanem szépen lassan elkezdi megtámadni az acél alkatrészeket.

2013. okt. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző!

Én csak egy normál felhasználó vagyok, aki feltételezi, hogy a márkaszervizben kicsit jobban értenek az autójához, mint ő és eszerint jár el.

De a váltóolajba égéstermék se jut, ami elsavasíthatná, tehát emiatt sem indokolt cserélni.

Amúgy biztos így van, de még nem hallottam olyanról, hogy a motorolajnak mérnék a pH-ját és az alapján döntenék el, hogy szükséges-e cserélni vagy sem.

2013. okt. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dörmögő ***** válasza:
100%
Igazából én is azért írtam az égésterméket mert az jelen van a motorolajnál, de a váltóolajnál már nincs, így ezért nem írnak elő csereperiódust a váltóolajra. A ph értéket természetesen nem mérik, de a savasodás miatt van az hogy a motorolaj csere periódusát nemcsak kilométerben határozzák meg hanem évben is.
2013. okt. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minket a lőrinci opelesek húztak le egy millával... olajcsere 30k, el is kokszolódott a motorja! Nem garos! Na ennyit a márkaszervizről! Igenis kell benne cserélni az olajat, bár neked otthon nem ajánlom, hiszen még azt sem tudod, hogy az egyes nem szinkronizált sebesség, ezért csak dupla-kuplunggal lehet használni menet közben. De miért akarod használni egy ilyen kisautóban? Az F Astrának még majdnem jó a váltója, a H-é katasztrófa. Úgy recseg, ropog, hogy ihaj. Néha a hármasat nem veszi. Sehogy. Igaz, már bő két éves ez a tragacs...
2013. nov. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!