Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezethetek-e személyes kistehe...

Vezethetek-e személyes kisteher gépkocsinak minősített gépjárművet C- kategóriás jogsival?

Figyelt kérdés
Valószínüleg a B-jogsi ugrik, de van mellette C, D-m. Nem használom sűrűn egyiket sem, sőt a munkához sem kell, csak néha. Ha bevonják a B-t, valamivel járni kell ezért a kérdés.
2013. okt. 15. 17:34
 1/7 szántóvető ***** válasza:
ha bevonják a B-s jogsidat akkor személyesen nem vezethetsz nagyautót.a kérdés ismeretében ennél pontosabb választ nem tudok adni.
2013. okt. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor,ha a megengedett legnagyobb össztömege a 3500kg-mot meghaladja.Mit sikerült csinálni,hogy kategória-eltiltás a bünti???
2013. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ittas vezetésnél ez van bizonyos esetekben, ismerősöm is majdnem így járt, de megúszta
2013. okt. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Két személyes kisteher autót akartam irni, csak lamaradt.

Nem ittas vezetés, hanem este sötétben a gyalogos is figyelmetlen volt és hirtelen ott termett, komoly baja nem lett. A másodfokúig viszik az ügyet ahol is az összeset el akarják venni, de mivel nincs baja az illetőnek, talán marad a C, amivel lehetne 2 személyes kistehert vezetni, mint például egy ford fiesta dobozos.

2013. okt. 15. 18:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Fura! Nekem is volt hasonló ügyem: a gyalogos az átkelő mellett 5 méterrel lépett elém éjszaka, egy-két horzsolással megúszta. A szabálysértési eljárásban pénzbírságot kapott, fellebbezett és megúszta megrovással!

Arról szó se volt, hogy nekem be akarták volna vonni a jogsimat!

Gyorsan hajtottál, vagy mi?

(Nekem jó volt a féknyomom) :)

2013. okt. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha eltiltás alatt vagy, akkor az adott kategóriát nem vezetheted, hiába van "erősebb" jogsid! Különben mit érne az eltiltás?
2013. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem csak 3,5t feletti gépet vezethetsz B nélkül, ha a B-től tiltanak el, semmi olyat nem vezethetsz amit B-vel lehet, legalábbis így tartom logikusnak...
2013. okt. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!