Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 11 éves Skoda Fabia Matrixom...

11 éves Skoda Fabia Matrixom (1,4-benzin) van. Szerintetek melyik a legjobb üzemanyag neki? Én óriási különbséget érzek egy-egy kút, sőt egy kúton belüli eltérő oktánszámú üzemanyagnál is.

Figyelt kérdés
Nagyon megöregedett már, de nagyon a szívemhez nőtt a gépezet. (akinek Fabia-ja van tudja, hogy miről beszélek :-) És örülnék neki ha még 9 évig megtarthatnám, jelenleg 245 ezer km van benn. :) 3-4 év múlva szerintem veszek egy másik autót (ha Isten és a pénztárcám engedi) :) De mindenképp megtartanám a Fabiát, ezért érdekelne a kérdés: hogy azok az üzemanyagok, amelyekkel kevesebb a fogyasztás nem rombolják ugyanennyivel a motort? kösz a válaszokat előre is! üdv.: egy hozzá nem értő! :)
2013. okt. 16. 13:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát a dízeles autómba (Octavia) csak akkor raknék MOL-os gázolajat, ha porzana a tank. Rettenetesen büdös lesz tőle, és jobban is füstöl. A Shell, Agip és OMV üzemanyagaiban viszont megbízok. A benzines autómba pedig szintén csak ezeknél tankolok. Az pedig illő lenne minden kút üzemanyagánál, hogy megérezd hogy 95-ös, 98-as, vagy 100-as benzint raktál az autó gyomrába. Mondjuk a 98-as nálam nem nagyon érződik, de ha 100-ast kap az autó, akkor megy mint a rakéta.:) Ki tudja mi van ezekben az adalékokban, kiszámoltam hogy egy ilyen csodaszer ugyanannyira jön ki, mintha ugyanúgy használnám az autót, és a vegyészkedést is megspóroltam.
2013. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!