Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Számíthatok büntetésre?...

Számíthatok büntetésre? Tegnap álltam volna be balra kanyarodva a parkolóba, mint mindig belenéztem tükörbe, nem láttam senkit mögöttem, indexet kiraktam, és amikor már félig lefordultam egy 80 éves öregember motorral elkapta a kocsi orrát.

Figyelt kérdés
Nem volt nagy ütközés mert csak a dísztárcsából tört le egy darab és az autón is csak festék nyom volt.Semmi horpadás.Viszont az öregember elvágódott és mivel egy percig meg sem mozdult folyt a vér az orrából kihívtuk a mentőket.Ők értesíették a rendőröket mert ha elvesztette az eszméletét kell a helyszínelés.Valahonnan oldalról akart kielőzni mielőtt lefordulok mert mögöttem nem volt az biztos.

2013. okt. 19. 09:37
 1/6 Dörmögő ***** válasza:
Esetleg lehet hogy mégis mögötted volt valamelyik holttérben? Most ne várd tőlünk hogy meg tudjuk mondani hogy lesz-e büntetés mikor még te sem vagy benne biztos hogy honnan érkezett a motoros. Helyszíneléskor kiderül hogy mi volt a helyzet. Ha féktávon belül vágtál elé akkor megbüntetnek, ha nem akkor nem. Inkább látogasd meg az öreget, vagy legalább érdeklődj utána mert az esésnél az orvérzés nem sok jót hagy feltételezni.
2013. okt. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jol ertm, hogy kiraktad az indexet es ez meg balrol beled jott? Max ot buntetik meg. Kovetesi tsvot sem tartotta. Parkoloban amugy is tilos elozni! Amugy erre ott a jigvedelmi biztositas, ha vitazna.
2013. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dörmögő ***** válasza:

10:01

Ez így nem biztos hogy fedi a valóságot. Mi van ha az öreg hamarabb kezdett előzésbe, a kocsi meg eközben tette ki az indexet és kezdett a manőverbe. Ha elkezdek előzni akkor kihúzódok balra, és ha egy kocsi elém kanyarodik akkor felesleges követési távolságról beszélni.

2013. okt. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Voltam bent az öregnél a korházba,szerencsére úgy néz ki ,szédülésen és horzsoláson kívül nincs más baja.Ő azt mondta,hogy észlelte ,hogy kanyarodásba kezdett az autó,de azt hitte el tud még mellettem menni.Ezért nem is lassított.Egy egyenes utcában történt ez az eset és az útról akartam balra beállni a parkolóban.
2013. okt. 19. 14:33
 5/6 anonim ***** válasza:

".Ő azt mondta,hogy észlelte ,hogy kanyarodásba kezdett az autó,de azt hitte el tud még mellettem menni."

Volt ott még valaki rajtatok kívül, aki hallotta, hogy az öreg ezt mondja? Merthogy ezzel a mondattal gyakorlatilag elismerte, hogy ő a felelős a baleset bekövetkezésében.

2013. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen,a kórteremben voltak még,de ők is beszélgettek így nem tudom,hogy hallották-e!Pár órával később viszont a lányának azt mondta ,hogy nem emlékszik semmire!
2013. okt. 20. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!