Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Laza vezérműláncnak mik a...

Laza vezérműláncnak mik a következményei (csörgésen kívül)? Lehet befolyással a gyújtás által a teljesítményre?

Figyelt kérdés
2013. okt. 19. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A teljesítményre alapvetően nincs hatással, de ha fogja magát és ugrik néhány fogat, akkor máris nem akkor nyitnak a szelepek amikor kellene. A legjobb esetben ezután nem akar majd menni a motor, a legrosszabb eset az, ha a szelep pont akkor nyit, ha ott a dugattyú. Akkor a szelepeknek kampec. Ez pl. egy 3 hengeres Corsánál kb 9000ft/szelep, és van belőle 12... És még nem számoltunk azzal, hogy sérülhet a dugattyú, a hemgerfej, a hirtelen erőhatástól akár a hajtókar is.


Szerintem feszíttesd meg a láncot :-)

2013. okt. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az lesz igy nem hajtom, bar nem anyira laza de biztos ami biztos :) Amugy egy e36 320i BMW-rol van szo (24 szelep tehat..)
2013. okt. 19. 22:04
 3/12 anonim ***** válasza:
az nem lazul ki csak úgy, az akkor lazul ki ha már a feszítők vagy a lánc elkoptak, bármikor elszakadhat, akkor aztán kuka az egész motor, mivel a szelepek összeütköznek a dugattyúkkal, törik szakad görbül minden...
2013. okt. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem a lanc nem nagyon szakad el,gondolom kicsit megnyulott de epp ezert lehet rajta allitani,fesziteni.
2013. okt. 20. 07:47
 5/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Minden autónál megvan, hogy milyen sűrűn kell cserélni a vezérmű alkatrészeket. Ez fontos, inkább ezeket cseréld mint a motort! Pl. a Hondámon a szíjat, görgőket és a vízpumpát is cserélni kell gyári infó szerint 108.000 km-enként. Mondjuk ebben jó széles szíj van. Az F Astra duplavezértengelyes motorjaiban 30.000enként kell cserélni, mert vékony szutyok szíjak vannak benne.

2013. okt. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nem szakad el a lánc????

[link]


te tudod! akkor ne cseréld ki...

2013. okt. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt olvastam hogy 300.000 -ig nem nagyon kell cserelni lancot,mondjuk ez fugg hasznalattol is. Enyembe van 189.000 km van. Nem azt mondtam hogy lafog a lanc csak gondolom kicsit megnyulot,allitunk rajt es minden fasza lesz :)
2013. okt. 20. 13:22
 8/12 A kérdező kommentje:
Itt is azt irjak hogy 500.000 becsulik az elettartamat a lancoknak es nahyon ritka hogy egy vezermulanc elszakadjon.
2013. okt. 20. 13:27
 9/12 anonim ***** válasza:
aha... és 100%, hogy annyi van a kocsidban? bár nekem mindegy, csak nemtom minek kérdezed ha úgyis jobban tudod...
2013. okt. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
100% egy tulajos volt, vegig szerviz konyves, es nem jobban tudom csak azt kerdrztem hogy ha lazabb a lanc akkor befolyasolhatja-e a teljesitmenyt.
2013. okt. 20. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!