Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Kavasaki Z400J motor...

Réépa kérdése:

Van egy Kavasaki Z400J motor és nincsenek papírjai mit lehet vele kezdeni? Részletesebben lent.

Figyelt kérdés
A lakás előző tulajának volt a sufniba behajítva egy motor, de amikor meghalt nem örökölte senki és itt maradt (ez már évekkel ez előtt volt) előszedtünk, nincsenek papírjai, hogyan lehetne forgalomba helyezni? Rendszámtábla minden van hozzá.

#hivatalos papír #Kavaszaki #Z400J
2013. okt. 19. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:

ha cross motor lenne, mondanám hogy nyugodtan használd terepen :) papírok meg jogsi csak közútra kell

de mivel ez nem az, sajna sokat nem tudsz vele kezdeni

add el :) tedd fel hasznaltauto.hu-ra, és jelöld be hogy papírok nélkül van

2013. okt. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor 18 voltam meg voltam veszve egy világoskék Z400-ért... :D


Most nincsenek papírjai, vagy van hozzá rendszám és minden?


Amit kezdeni lehet vele, illetve az egyetlen mód a forgalomba helyezésére tudomásom szerint: ha a lakás előző tulajáé volt, aki közben meghalt, akkor az elhunyt örököse tud póthagyatéki eljárást indítani az elhunyt lakhelye szerinti önkormányzat hagyatéki előadójánál.

Pár hetes procedúra elméletileg, gyakorlatban több is lehet.

Úgy a legegyszerűbb, ha te is ott vagy és téged, mint hagyatéki hitelezőt jelöltök meg - az örökös (illetve ha több van, akkor pedig mindegyikük; az özvegy is az özvegyi jogról ha él, de ezeket el fogja mondani a hagyatéki előadó vagy a közjegyző akihez az előadótól kerül majd az ügy) lemond írásban a te javadra.


Csináltam ilyet egy sufniból előkerült 1962-es Pannonia-maradvánnyal és egy MZ ETS-sel tavaly, onnan tudom. :)


Lehet, hogy van valami egyéb mód is, de én ezt tudom és ezt próbáltam is.

2013. okt. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Se papír se kulcs semmi nincs hozzá. A rendszámtábla rajta van, azt csak megjegyzésként írtam le.

Akkor most pontosan elő kéne kerítenem az előző tulajnak a rokonait? Mi van abban az esetben, ha nem találom meg őket? És körülbelül mennyibe kerülne ez az egész téma lebonyolítása forgalmival mindennel együtt? Gondolom le is kell vizsgáztatni?!


(sajnos semmi nem érdekelt eddig komolyabban aztán találtam ezt a motort itt, a családi hátteremről csak annyit, hogy most költöztem ide édesanyámhoz és össze akarom rázni ezt a kis mocit)

2013. okt. 20. 03:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a sajátja a rendszám, akkor már elég lehet az is: az alapján el lehet indulni.

De a valamikori tulaj rokonai kelleni fognak hozzá - ez az én tudomásom szerint nem megkerülhető. Persze megkérdezheted pl. a helyi jegyzőt vagy önkormányzatot, hogy a lakás/ház/tároló tulajdonjogával nem lesz-e automatikusan az ezekben található dolgok tulajdonjoga is a tied, de kétlem.


A kulcs sem probléma, ha leszedve elviszed egy hagyományos kulcsoshoz, akkor tud hozzá csinálni.


Viszont: költséged lesz természetesen. Maga a póthagyaték nem nagy dolog, a közjegyzői munkadíj megáll 10e forint alatt. Ezen kívül a NAV vethet ki adót az örökösre (ugye te nem tartozol abba a közvetlen rokoni körébe az elhunytnak, akik adómentességet élveznének - bár a fene se tudja ez hogy működik, nekem a Pannoniára nulla forint adóról küldtek levelet).

Az átírás a legkomolyabb ha oda kerül az ügy: 15e az eredetvizsga, 6e a forgalmi, 6e a törzskönyv, van még átírási illeték. Meg persze a vizsgára felkészítés és a vizsgadíj.


Át tudod íratni műszaki nélkül is, akkor forgalmit sem kapsz, csak törzskönyvet. Forgalmit majd akkor adnak ki, amikor besétálsz a régi forgalmival (amibe átíráskor beírják kézzel hogy te vagy az új tulaj és lepecsételik) és a műszaki vizsgabázisról a vizsgapapírral.


Szóval csak a papírmunka az örökösödéssel meg az átírással simán eléri az 50e forintot.

És akkor még nincs rajta új gumi, nincs lecserélve a lánc vagy az olaj, nem csinált rajta hozzáértő ember karburátorszinkront.

Na meg persze mindezekhez feltételezzük hogy minden oké a motorral, nincs pl. leégve az önindító, nincs szétkopva a hengersor, jó a kompresszió, nincs megölve a generátor/feszszabályzó/valamelyik relé...


Biztosan nagyon jó kis móka lenne, de nem a legolcsóbb hobbi a motorozás.

2013. okt. 20. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

*átgondolva az az 50e lehet 60e is...


**kihagytam a hibalehetőségekből a fékeket.

2013. okt. 20. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gratulálok van egy régi z400-asod!az első példányból gondolom :) én megcsináltatnám az tuti!De őrülnék neki ha én is majd vennék egy lakást és be lenne rakva egy nagymotor amit otthagytak :D szerencsés lakást vettél.
2013. okt. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!