Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A téli gumival szerelt autók...

A téli gumival szerelt autók egy részére miért nem rakják vissza a dísztárcsát (csak a téli gumi, meg az általában fekete felni marad rajtuk)?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem már ismerőseimtől, mert engem is izgatott a dolog. Azt válaszolták, hogy nem akarják hogy a hó alá menjen, ott felgyűljön.

Szerintem nálunk ritkán van olyan hó, hogy a kocsiknak kerékagyig kellene járni benne. Ha mégis, könnyedén ki lehet takarítani.

Dísztárcsa nélkül az autó igénytelenül néz ki, meglehetősen lehangoló az amúgy is szürke téli utakon.

2009. nov. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem meg a nyári gumi alufelnin van, a téli meg lemezfelnin (a fekete felni), és arra nem vesznek dísztárcsát
2009. nov. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy amit az előző írt, vagy egyszerüen más méretű a felni és szintén lusták voltak rá venni, vagy egyszerüen azért mert a só és a homok marja és tönkremennek!
2009. nov. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy dísztárcsa garnitúra 2000 Ft-ért beszerezhető. Minden méretú kerékre lehet kapni, és még az ilyen olcsó is évekig bírja. A só ezeket nem marja, mert olyan anyagból készülnek. Ha nem is márkás, ha csak a Tesco-ból van, akkor is igényesebben néz ki tőle az autó. Szerintem.
2009. nov. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem gáz a fekete felni, de az ezüstre festett télleg nem szép
2009. nov. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Télen azért járnak sokan dísztárcsa nélkül mert így jobban kitisztul a felni, amikor a sós hólében megy, vagy csak nedves az út, de a síkosság mentesítés céljából szórják az utat. A műanyag alatt nagyon össze tud állni, esténként ráfagyhat, eltömíti a szellőző lyukakat nem szellőzik a fék megfelelően. A dísztárcsát is nagyon meg tudja marni a só.
2009. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mert a műanyag hidegben megkeményedik, rideggé válik, könnyen törik, és egy gyári garnitura dísztárcsa boltban 30 ezer, a lopott a vaterán meg 15ezer...
2009. nov. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!