Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány lóerős változat lenne az...

Hány lóerős változat lenne az ideálisabb?

Figyelt kérdés
Tehát egy audi a3 3-ajtós 1.9 tdi-ről lenne szó. 90/110/131 l közül melyik lenne az ideálisabb ahhoz, hogy közelebb legyek vele az 5l-hez?
2013. okt. 20. 20:46
 1/10 Dörmögő ***** válasza:
A 90 lovas fog legkevesebbet enni, és ami még fontos lehet az hogy a 90 lovasban tudtommal nincs kettős tömegű lendkerék. De az 5 litert azért necces lenne átlagban elérni.
2013. okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem vennék 90 lovasat.
2013. okt. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyszer hallottam, hogy a 110-es jobb lenne, mert ugye erősebb a motor és jobban bírja a kasznit. Kevésbé kell nyomni neki mint a 90-esnek. Pl egy chip tuninggal már meglenne az 5liter?
2013. okt. 20. 21:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a 131 lóerős változatot választanám, úgy már legalább közlekedni is tud egy autó, a chiptuningot pedig hanyagolnám. Csomó pénzbe kerül, alig lesz erősebb, szétcseszi az autót, ráadásul még többet is fog zabálni.
2013. okt. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dörmögő ***** válasza:
A 90 lóerős is rendelkezik bőven akkora nyomatékkal hogy gond nélkül mozgatja a kasznit. Hol szeretnél 5 litert? Országúton tudja a az 5 liter környékét, de városban ne várj tőle ilyen alacsony fogyasztást. Városban minimum 6-6.5 literrel lehet számolni. Megchippeltedni meg azért akarnád hogy kevesebbet fogyasszon? Mégha ki is lehetne így hozni belőle fél liter megtakarítást az több 10 000 kilóméter után térül meg. És mégcsak nem is biztos hogy chippelés után kevesebbet fogyaszt a gép.
2013. okt. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Családnak most egy 90l daciája van. Azzal is lehet közlekedni.:) A chip tuning egyik lényege, hogy a fogyasztásán is csökkentsen. Szerintem nem hülyeség. Na mind1 ez saját véleményem. Ismerős csinálta ő nem panaszkodik. Sőt sokkal jobb lett. Főleg előzéskor lehet észrevenni, mert sokkal dinamikusabb lett és elmegy 5l-el.


A 131-es az szerintem már túl sokat ehet, de javítsatok ki ha tévedek. Mivel 90l van most is de csak jobb lenne egy jobb. Így egy 110-es fele hajlok. Szóval arról mi a véleményetek? 5l-re kilehet hozni? Vagy nagyon max 6? Akár városban is?

2013. okt. 20. 21:21
 7/10 A kérdező kommentje:

A chippet azért gondoltam mert már sokat hallottam róla jókat és ismerős is csinálta és neki bevált. Kinek mennyit csökkent az igaz. Autó válogatja, meg hogy hogyan állítják be. Milyen arányban. Ha már 1l-el csökkentené megérné a pénzt.


Leginkább ilyen vidék és város közt lenne használatos. Városi része is csak a "kül-kül" város.

2013. okt. 20. 21:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, chip tuningtól gyorsabb lett az autó és még kevesebbet is fogyaszt? Mégis hogyan sikerült ezt elérni? Ha ilyen egyszerű lenne, gyárilag is ilyen beállításokkal adnák már ki, nem?
2013. okt. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Most ezen mit nem értesz? A haverjának bevált, ő a Hungaroring minőségű magyar országúton megérzi azt a plusz 10 lóerőt előzés közben, persze úgy hogy nem pörgeti a csodadízelt 2472rpm fölé és közben még kevesebbet is eszik...


Hülyeséget félretéve, valszeg ha minimálisan is, de a 90 lovas fog kevesebbet enni egy 3 ajtós A3-as kasztniban. Persze csak akkor, ha nem te vagy a helyi boyracer. Írták, országúton 5 liter közelébe hozható, főleg ha tojással a lábad alatt közlekedsz és nem léped túl a 90km/h-t. Ha már ennyire fontos az alacsony fogyasztás, akkor gondolom számít az alacsony fenntarthatóság is. Ezt is leírták, a 90 lovas TDIben se kettős tömegű lendkerék, se VGT turbó. Ha nem kell a csúcsokat cserélni és az adagoló sem szorul felújításra,akkor ez a legtutibb választás.

Egy ismert eredetű/előéletű 110 lovas vagy PD is király lehet, viszont az ismeretlenekkel szívni is lehet, jóval többet, mint a 90 lovassal.

2013. okt. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez most olyan mint egy tartály 5bar nyomásra van ki írva, de még is elbír 8at is. Igen 15l-t pontosan. Mert géppel sokat lehet variálni. Én is csak azt tudom mondani, amit hallottam. Nem csináltam még sose. Olvass utána. Én is, akkor fogok rájönni igazán, hogy beletegyem e vagy sem amikor ott állok, hogy vigyem a kocsit.


Egyébként köszi a válaszokat:)

2013. okt. 21. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!