Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motortisztitot adalekot...

Milyen motortisztitot adalekot ajanlotok hidrotoke megtisztitasara, olyan erdekel ami bevallt es nem "nyirja" ki a motort? ( motorolajba valo)

Figyelt kérdés
Higito es tarsai nem erdekelnek. BMW e36 320i van szo , esetleg 5w30 motorolaj megoldana a hidrotoke kopogasat?
2013. okt. 21. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Valamit félre értettél: Nem koszos, hanem kopott!

Mióta kell a hidrotőkét tisztogatni?

:D

2013. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2013. okt. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A spuri mindenre jó.
2013. okt. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nekem japó van, ahogy én csinálom:


Gyárilag 10w40et ír, én 0w40 Mobil1et használok most (elötte castrol 10w40).


A 710es alkatrészt levéve látszik, hogy a minöségi olajoktól nem rakódik le annyira a kosz (bár cserélem is 9-10e között). Olajteknöböl majdnemhogy enni lehetne!


A csattogás a hidegen hígabb olajtól halkabb lett és rövidebb ideig tart (de ez tényleg kopottságtól van és nem kosztól).


Az adalékokról azt olvastam (de én senki sem vagyok hogy teszteljem), hogy az olaj összetételének megtervezése során a legjobb arányra törekednek. Ha te megváltoztatod ezt az arányt, akkor lehet, hogy jobban tisztít, de másnak a rovására megy. Tehát pénzért még nagyobb sz.rt csinálsz.


Ez olyan mint egy kics.szett mérleg:D

2013. okt. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az "adalékot" úgy hívják, hogy olcsó teszkós ásványolaj helyett használj full szintetikus minőségi olajat. Lehet egy fokozattal hígabb a hideg értéke mint a gyári (meleg érték jó ahogy van), pl. 15w40 ásványolaj helyett nyugodtan használj 10w40 szintetikusat, vagy ha nagyon jó még a motor illesztettsége, akkor 5w40-t.

Egy csereperiódus alatt kitakarítja a lerakódott mocskot.

2013. okt. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!