Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyik haverommal veszekedtünk...

Egyik haverommal veszekedtünk azon hogy a Nissan skyline az úgyan az mint a nissan gtr? Utána néztem a neten és szerintem nem ugyan az de már teljesen összekeveredtem?

Figyelt kérdés
Mert a legnépszerübb skyline az r-34.Wikipedia-án külön van fent de google képeken meg ugyan annak tünik.

2013. okt. 22. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Van a Nissannak egy Skyline nevű típusa, amit még a Prince Motors nevű cégtől "örökölt". Mondjuk a legújabb generációt Infiniti Q50-ként mutatták be és egyelőre nem lehet tudni, lesz-e belőle Nissan-jelvényes változat, de valószínűleg lesz.

Na, szóval adott a Skyline, mint olyan. Ez az autó kupé- vagy szedán karosszériával készült, többféle, gyengébb és erősebb motorral. A kupéknak voltak mindenféle borzalmasan erős változatai, mégpedig GT-T és GT-R néven. Ez utóbbi az a legendává érett autó, amit itthon "szkájlájn" néven ismernek a Fast&Furious-filmeken és a Need for Speed-en nevelkedett ifjak. Pedig ennek a becsületes neve Nissan Skyline GT-R lenne, mivel csupán a típus egyik változatáról van szó.

Az R34 az 1999 és 2002 között gyártott Skyline-ok kódja, az ebből készült GT-R valóban igen népszerű. Ám a Nissan 2007-ben jól összezavart mindenkit, mikor kihozta a GT-R nevű típusát, aminek sem nevében, sem műszaki tartalmában nem volt köze az akkor aktuális V35 jelű Skyline-hoz. Ez az R35 jelű autó a korábbi Skyline GT-R-ek utódja, hasonlóan nagy teljesítménnyel és fejlett összkerékhajtással.

2013. okt. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pontos választ. tehát nekem volt igazam.
2013. okt. 22. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem neked volt igazad, egyáltalán. A GT-R is a Skyline-okhoz kapcsolható, csak a cég ennek esetében már elhagyta a Skyline "nevet". Ezért vált ismertté kizárólag GT-R néven. Ami csak azért nem logikus, mert GT-R volt R34-ből és talán idősebb modellekből is.
2013. okt. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszzi
2013. okt. 23. 10:05
 5/5 anonim válasza:
Hát az nagy hülyeség, hogy a Skyline-okkal összehozhato A GTR R35, MIVEL A GTR JELZES, A SKYLINE-OKON A MOTORJAT JELZI, ES HAJTASAT... VAN BELOLE GTT, GTS-T, ES GTR.... NEM EGYFORMA EROSEK ES A KASZTNI SEM UGYANAZ. ELLENBEN A AZ R35 OKNEL MINDEGYIK GTR, PEDIG ABBOL SE MIND EGYFORMA EROS!!! SZOVAL A GTR EGY TIPUS LETT, NEM MOTORMEGJELOLES. RAADASUL MEG RONDA IS, SOK VAN BELOLE... A LEGENDA AZ R34 GTR MARAD!!!
2016. máj. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!