Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 nem indul. Benzin...

Simson S51 nem indul. Benzin van, szikra is van. Miért?

Figyelt kérdés
Új a karbim, szerelő állította be, 3 hétig pöccre indult, semmi gond nem volt a géppel. Ma gondolt egyet, lámpán lefulladt, és azóta se kép, se hang. Szikra van, benzin is... Új gyertyával sem akarja.
2013. okt. 22. 20:28
1 2
 1/15 anonim válasza:
Szívatóval se indul?
2013. okt. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nem... ment szépen, pöccre indult, mentem vele kb 2km,t majd egy pirosnál fogta magát, lefulladt, azóta semmi.
2013. okt. 22. 20:42
 3/15 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd az előgyújtást, mert esetleg leforgott a lendkerék. Volt már rá példa a történelemben. nekem is nyírta el a reteszt mert lelazult, aztán az út szélén kókányoltam meg, hogy haza tudjak menni csekély 20 km-t!
2013. okt. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
elvileg minden oké, mégsem akarja az igazságot...
2013. okt. 24. 16:08
 5/15 anonim ***** válasza:
A megszakító lehet nem volt megolajozva és elkopott a lába.
2013. okt. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
igen, erre gyanaszom én is, hogy a megszakítóval van valami, mert most meg hidegen jó, de amint bemelegszik, megáll...
2013. okt. 26. 16:49
 7/15 anonim ***** válasza:

A megszakítót alaposan nézd meg mert nekem egyszer a rossz minőségűnek eltört a műanyag, és hajlott össze-vissza.

Kívülről semmi nem látszott mert a filc eltakarta.

2013. okt. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Megszakítóhézag : 0,4+-0,05 mm
2013. okt. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
holnap megnézem, de arra gyanakszom én is. Ja, mégegy kérdés: karbimat eltekergette a hülye öcsém. A levegő csavar az ugye 2,5re kell nyitva legyen, de a másik csavar? az a ferde..
2013. okt. 26. 21:02
 10/15 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy megszakítós gyújtás van azon a Simón?

"A megszakító nélküli Simsonok néha megmakacsolják magukat, és nem hajlandóak sehova sem menni. Ennek elég sok oka lehet, de van egy elég jellegzetes hibajelenség, amit ha mi is észlelünk motorunkon, akkor szinte 100%-ig biztos, hogy a jeladótekercs ment tönkre. Tehát a jelenség, amit észlelünk, a következő lehet. A motor szépen indul, és megy is, de csak addig, amíg fel nem melegszik. Ekkor megáll, és nem ad a motor szikrát. Miután nyelvünket lógatva hazatoltuk a motort, és az ismerősöknek be akarjuk mutatni, hogy mennyire kibabrált velünk motorunk, az képes az első rúgásra indulni."


[link]


A levegő csavarnak meg nem "kell" 2,5 fordulatra kitekerve lennie, csak 1,5-re, de ez se kötelező! Szabad rajta állítani ha szükséges! A "ferde" csavar az a súber ütközője, annyira kell betekerni, hogy legyen alapjárat!


Rádfér egy kis olvasás:

[link]

2013. okt. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!